TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Вибори фізорга класу

Під час вправи учні та учениці усвідомлюють важливість вибору, засвоюють процедуру виборів, беруть на себе відповідальність за прийняте рішення.

Застосування вправи: На уроці, Поза уроком
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: КЗ «Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №5 Полтавської міської ради Полтавської області»
Предмет: Фізична культура
Тема уроку/години спілкування: Правила безпеки на уроках фізичної культури. Рухливі ігри
Клас: 7
Мета вправи/заняття: Розвивати повагу до особистості, рівність і свободу від дискримінації, колективну взаємодію, вміння працювати в команді та брати на себе відповідальність.
Ключова складова громадянської компетентності: Відповідальність
Додаткова/і складова/і компетентності: Визнання цінності демократії, Громадянська свідомість, Впевненість у собі
Очікувані результати:

Учень/учениця:

- розуміє значення взаємодії однокласників/-ць для досягнення успіху всього класу; 

- дотримується правил безпеки і поведінки під час занять та змагань.

Тривалість вправи: 15 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
  1. Запропонуйте дітям для ефективної роботи під час уроків фізкультури обрати учня/ученицю-фізорга.
  2. Разом з учнями/-еницями обговоріть якості та функції фізорга, серед яких - захист прав дітей, відстоювання їхньої думки, внесення ідей та пропозицій щодо організації уроків фізкультури, позаурочних заходів, змагань, організація фізкультурної роботи в класі (проведення фізкультхвилинок, призначення учнів/учениць для проведення розминки, призначення капітанів  команд з футболу, волейболу, баскетболу та інших командних змагань, шикування класу та рапортування вчителю/ьці фізичної культури про готовність однокласників/-ць до уроку). 
  3. Поясніть учням/-еницям, що вибори – це основа демократії, виборче право є одним з найважливіших прав людини і громадянина. Запропонуйте провести вибори фізорга шляхом відкритого голосування за кандидатів/-ок.
  4. Зберіть пропозиції - діти мають запропонувати кандидатів/-ок, а також можуть запропонувати свою кандидатуру.
  5. Організуйте відкрите голосування (по черзі за кожного/-у): учень/-иця, який/-а обирає, може віддати лише один голос (піднята рука) за одного/-у кандидата/-ку, при цьому він/вона може голосувати за кожного/-у кандидата/-ку. Поясніть, що під час відкритого голосування учням та ученицям можна ділитися враженнями та агітувати за кращого/-у, на їхню думку, з кандидатів/-ок.
  6. Поясніть, що за результатами голосування ті, хто набирають менше голосів, мають повернутися до основної групи (наприклад до шеренги, кола, півкола) й продовжити голосування за інших кандидатів/-ок. 
  7. Коли лишається два/-і кандидати/-ки – запропонуйте тому/тій, хто має більшість голосів, "посаду" фізорга, у тому/тій, хто має менше голосів - "посаду" помічника/-ці фізорга.
  8. Привітайте переможців/-ниць.
  9. Проведіть обговорення: 

    - Що ви відчували під час голосування? (важливо почути думку як обраного фізорга, учнів/учениць, що голосували, так і тих, хто не пройшов на цю посаду).

    - На що ви спиралися, обираючи кандидатів/-ок на посаду фізорга?

    - Які емоції вас переповнюють, коли вас обирають? А коли не обирають? 

    - Наскільки легко робити вибір? Ухвалювали спільне рішення? 

    - Що є важливим для взаємодії під час голосування?

Підсумок за результатами проведення вправи:

Діти розуміють, що кожна дитина в класі відіграє однаково важливу роль, учасники/-ці виборів взаємозалежні між собою, і клас виграє від згуртованих дій учасників/-ць. Учні та учениці усвідомлюють, що в командній взаємодії діти підтримують рівність і свободу від дискримінації. Важливим є розуміння, що фізорг класу - відповідальна і значима особа, і стати ним може будь-хто з учнів/учениць класу.

Використані джерела:
  1. Громадянська відповідальність: 80 вправ для формування громадянської та соціальної компетентностей під час вивчення різних шкільних предметів. 5-9 клас.  Посібник для вчителя / Рафальська М., Боярчук О., Герасим Н. та ін. – Київ, 2017. – 136 с., с. 118-124.
  2. Компасито. Пособие по обучению детей правам человека, с. 100–105.
  3. Режим доступу: https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D0%B8%D0%B1%D0%BE%D1%80%D1%87%D0%B5_%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%BE
Коментарі:

За необхідності (якщо діти та учитель/-ка вирішили провести таємне голосування) - різнокольорові кульки, аркуші, ручки, ємність для голосування (скринька).

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда