TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Я і ти

Використовуючи дієслово to be в Present Simple, порядок слів у реченні, діти ідентифікують свої та інших риси характеру, міркують як їхні риси можуть допомогти жити разом. Вправа сприяє розумінню того, що незважаючи на те, що ми всі різні, ми одна команда.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Черкаська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів 8
Предмет: Іноземна мова
Тема уроку/години спілкування: Риси характеру
Клас: 6
Мета вправи/заняття: Сприяти пізнанню особистих рис характеру та складання загального портрету класу, використовуючи дієслово to be в Present Simple, порядок слів у реченні, спеціальні та загальні запитання в Present Simple та лексичні одиниці з теми “Риси характеру”.
Ключова складова громадянської компетентності: Знання самого себе та критична самооцінка
Додаткова/і складова/і компетентності: Відкритість до інших культур, переконань і світогляду інших людей, Повага
Очікувані результати:

Учень/учениця:

  • використовує дієслово to be в Present Simple;
  • знає порядок слів у реченні;
  • складає спеціальні та загальні запитання в Present Simple;
  • уживає лексичні одиниці з теми;
  • уживає модальні дієслова у мовленні.
Тривалість вправи: 30 хвилин
Інструкція для проведення вправи:

Коментар: урок проводиться наприкінці вивчення теми, тому діти володіють лексикою в межах теми, знають правила утворення ствердження, заперечення, загальні запитання та відповіді на них, можуть складати речення, використовуючи модальні дієслова.

  1. Запропонуйте учням індивідуально записати на стікерах 10-15 власних рис характеру (кожну рису на окремому стікері).

Коментар.Залежно від рівня підготовки класу, можете підібрати перелік рис характеру, а учні/учениці мають обрати те, що їм відповідає. Наприклад, аctive, ambitious, tidy, curious, friendly, generous, hardworking, lazy, honest, imaginative, kind, modest, clever, smart, patient, peaceful, polite, punctual, talkative, quiet, cheerful, creative, вrave, fair.

  1. Запропонуйте дітям гру-руханку. Поясніть, що вони мають рухатися класом, а ви називаєте цифру, і діти об'єднуються в групи відповідно до названої цифри. Останньою назвіть цифру "два" (two), таким чином утворюються пари.

       3. Поясніть, що учні/учениці працюватимуть у парі, ставлячи запитання одне одному по черзі. Цемають бути запитання, які допоможуть відгадати записані риси характеру партнера/партнерки (наприклад, Ти сміливий/-а? (чесний/-а, добрий/-а, cправедливий/-а, розумний/-а, охайний/-а тощо). Are you brave? (honest, kind, fair, clever, tidy etс.) Наголосіть, якщо в запитанні зручить риса характеру, яка записана в партнера/партнерки на аркуші паперу, її (рису) потрібно помітити “галочкою” чи іншою позначкою. Кожна дитина ставить по 10 запитань.

       4. Проведіть обговорення:

  • Скільки власних рис характеру вам вдалося прописати?  Коментар: щоб залишити часу на іншу роботу, діти можуть написати кількість на аркушах паперу.
  • Які риси характеру не вдалося відгадати партнеру/-ці? Як ви вважаєте, чому?
  • Що нового ви дізнались про свого партнера/партнерку?
  1. Розмістіть на дошці портрет класу і запропонуйте парам обговорити спільні риси характеру і відмінні.
  2. Попросіть пару зачитати одну спільну рису. Якщо в інших парах є та ж сама спільна риса, вони піднімають руку. Запишіть цю спільну рису на стікері на прикріпіть його на спільний портрет класу. Потім попросіть наступну пару назвати спільну рису, якщо така риса є в інших вони знову піднімають руку, а ви записуєте її. Продовжуйте роботу доти, доки всі спільні риси не будуть названі.
  3. Попросіть дітей самостійно приклеїти до портрету класу стікери із поодинокими рисами. 
  4. Проведіть обговорення:

- Чому важливо знати свої риси характеру?

- Що ви дізналися про учнів/учениць нашого класу?

- Як спільні риси характеру можуть допомогти у роботі класу?

- Як поодинокі риси характеру учнів/учениць можуть допомогти жити разом?

- Яку рису характеру, якої у вас немає, ви б хотіли мати? Чому?

Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні/учениці усвідомлюють, що знання своїх рис характеру та рис характеру інших людей допомагає ефективно займатися улюбленими справами, справлятися з проблемними ситуаціями, налагоджувати стосунки з іншими, розуміти емоції, працювати спільно тощо.

Використані джерела:

 Компас: Посібник з освіти в області прав людини за участі молоді (вправа ” Хто ти", ст. 311). Режимдоступу: https://www.coe.int/uk/web/compass 

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Аркуші паперу відповідно до кількості учнів/учениць, маркери, ручки, силует людини, вирізаний із паперу.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда