TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Я – Людина

Вправа сприяє формуванню почуття необхідності виявляти активну життєву позицію, прагнути максимальної самореалізації, усвідомлення своєї унікальності як особистості та рівності усіх людей у повазі та правах.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Комунальний заклад "Опорний заклад загальної середньої освіти "Престиж" Гуляйпільської міської ради
Предмет: Українська література
Тема уроку/години спілкування: Загальнолюдські цінності та ідеї у вірші Василя Симоненка «Ти знаєш, що ти людина…»
Клас: 7
Мета вправи/заняття: Виховувати гуманне ставлення до оточуючих; сприяти розумінню універсальності прав людини; розвивати уміння читати інформацію і критично її оцінювати; пропагувати повагу, відповідальність та зацікавленість правами людини.
Ключова складова громадянської компетентності: Повага до людської гідності та прав людини
Додаткова/і складова/і компетентності: Мовні, комунікативні вміння та багатомовність, Уміння співпрацювати, Знання самого себе та критична самооцінка
Очікувані результати:

Учень / учениця:

- висловлює власні міркування про сенс людського буття, щастя людини;

- дискутує про морально-етичні проблеми, порушені у творі;

- аргументовано й грамотно висловлює власну думку щодо цінності життя людини, його наповненості й сенсу.

Тривалість вправи: 20 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
  • Об’єднайте клас у 4 групи по 6-8 учнів/-ениць, запропонувавши дітям поділитися за порами року (весна, літо, осінь, зима). (2 хв.)
  • Сформулюйте проблему для обговорення і запишіть її на дошці «Чи гідний/а я високого імені Людини? Що треба зробити, щоб залишити по собі добру пам'ять?» Поясніть, що команди будуть висувати ідеї одночасно, незалежно одна від одної, а після цього складуть загальний список.
  • Потім оголосіть фазу зеленого світла. Це час на спонтанні і динамічні ідеї, які учасники/-ці подають без жодних обмежень. Це має бути справжній «штурм»! Кожна ідея від групи записується на дошці. Записані ідеї повинні бачити всі учасники/-ці. (7 хв.)
  • Згрупуйте ідеї, які з’явилися у попередній фазі. У процесі групування / ієрархізації використовуйте “mapping” – виводьте категорії ідей, групуйте їх за критерієм подібності / підпорядкованості. Можете виявити нові зв’язки і взаємозалежності. У цьому процесі слід звернути увагу на ідеї, які можна покращити. (3 хв.)
  • Організуйте обговорення (7 хв.)

Що значить – бути людиною?

Якою, на вашу думку, повинна бути справжня людина?

Наскільки змусила вас поезія «Ти знаєш, що ти – людина…» переглянути свої погляди на життя?

Що треба зробити, щоб залишити по собі добру пам'ять?

Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні та учениці розуміють, що треба поважати гідність кожної людини, цінувати свою неповторність та інших людей. Вони вчаться поважати себе, усвідомлюють, що кожна людина є унікальною особистістю.

Використані джерела:

Авторська розробка

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Інструменти для запису ідей – дошка та крейда, папір та маркери
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда