TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Я - за енергозбереження, мій заклад освіти - енергоефективний!

Життєдіяльність сучасної людини на кожному кроці потребує споживання енергії. Зазвичай людству енергії не вистачає, тому протягом свого існування воно накопичує знання щодо її економії. А це є особливо актуальним у наші дні. 

Отже, навчання про енергозбереження означає: жити енергозбережно. Таким чином, заклад освіти стає місцем, де практикується активне громадянство. Активному громадянству навчають через дію, а не через пропагування та інформування.

Робота в групах дозволяє учням та ученицям набувати навички співробітництва і комунікативності. Такі заняття допомагають дітям шукати компроміс і долати розбіжності, що виникають між ними, та брати активну участь у пошуку спільних, реальних рішень. Така робота сприяє розвитку творчості, глибокому осмисленню і водночас зміцнює соціальні зв'язки між учасниками/-цями. Поділ на групи доцільно зробити на попередньому уроці, а кожній групі дати домашнє завдання.

Метод базово-перехресних груп. Учитель/-ка проводить поділ на базові групи, в яких учні та учениці опрацьовують матеріал певного типу (кожна група - іншій). Після цього вчитель/-ка формує нові перехресні групи таким чином, щоб до їхнього складу входили представники з кожної попередньої базової групи. У цих групах діти навчають одне одного, передаючи їм знання, здобуті в базових групах. Поділ на групи проводимо таким чином. Учні/учениці, які працювали над однією проблемою, отримують картки одного кольору, але з різними цифрами. Базові групи формуються за кольором, перехресні - за цифрами.

Метод "дерево рішень". Кожна перехресна група отримує для заповнення плакат із зображеним "деревом рішень" проблеми (див. Додаток), яка розглядається, і маркери. Під час роботи учасники/учасниці групи занотовують рекомендації щодо економічного використання електричної енергії. Після завершення роботи представники/-ці кожної групи повідомляють результати роботи своїх груп. Учитель/-ка на загальному плакаті, де зображено "дерево рішень" проблеми, фіксує рекомендації кожної групи, які не повторювалися. На основі загального "дерева рішень" проблеми створюється пам'ятка: "Економне використання енергії  у закладіі".

Застосування вправи: На уроці, Поза уроком
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Миколаївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №29 Миколаївської міської ради Миколаївської області
Предмет: Фізика
Тема уроку/години спілкування: Теплоенергетика. Способи збереження енергетичних ресурсів
Клас: 8
Мета вправи/заняття: Формувати уявлення про відповідальність, що забезпечує сприятливе середовище життя.
Ключова складова громадянської компетентності: Відповідальність
Додаткова/і складова/і компетентності: Громадянська свідомість, Уміння співпрацювати
Очікувані результати:

Учень/учениця:

- знає види теплових машин;

- визначає переваги і недоліки впливу теплових машин та інших засобів теплотехніки на довкілля;

- усвідомлює необхідність використання енергозбережувальних технологій.

Тривалість вправи: 35 хвилин
Інструкція для проведення вправи:

1. Нагадайте, що на попередньому уроці було створено групи, кожна з яких отримала домашнє завдання підготувати повідомлення з таких тем:

  • Облік електроенергії в нашому закладі. Хто несе відповідальність?
  • Раціональне освітлення в наших класних кімнатах. Хто несе відповідальність?
  • Економна експлуатація побутових приладів. Хто несе відповідальність?
  • Тепло у нашому закладі освіти. Хто несе відповідальність?
  • Вода та заходи її економії. Хто несе відповідальність?

2. Поясніть, що до повідомлень, які діти підготували вдома, вони ще отримають додаткову інформацію. Оголосіть завдання - опрацювати цей матеріал, обговорити його і дати рекомендації щодо економного використання енергії у школі. На виконання цієї роботи дайте вісім хвилин.

(Під час роботи учнів та учениць у групах стежте за їхньою роботою і за потребою надавайте допомогу).

3. Попросіть дітей перегрупуватися за номерами. Поясніть, що тепер вони мають розповісти одне одному про види використання електроенергії в закладі освіти, які вивчали в попередній групі. Попросіть під час роботи відпрацювати рекомендації щодо економного використання електроенергії, які вони мають відтворити на "дереві рішень" проблеми. (Роздайте кожній групі макет" дерева рішень" проблеми, на який необхідно вписати свої рекомендації). На виконання цього завдання дайте двадцять хвилин.

4. Через двадцять хвилин запросіть групи вивісити на дошці макети "дерева рішень" проблеми. Попросіть представників/-ць від кожної групи по черзі запропонувати свої рекомендації щодо кожного питання, які можете записати на загальному "дереві рішень" проблеми.

 

Підсумок за результатами проведення вправи:

Підводимо до розуміння того, що кожен і кожна з нас несе відповідальність за природний життєвий простір і що відповідальність є ознакою демократичної участі.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда