TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Як ви думаєте?

Учні/учениці працюють із текстами Загальної декларації прав людини і Декларації прав людини і громадянина, порівнюють їх та приходять до висновку про цінність історичного досвіду різних народів для формування концепції прав людини та універсальність прав людини.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Чернівецька СШ ОРТ № 41
Предмет: Історія
Тема уроку/години спілкування: Європа наприкінці ХVІІІ – на початку ХІХ ст. (Французька революція кінця XVIII ст.)
Клас: 9
Мета вправи/заняття: Поглибити розуміння прав людини.
Ключова складова громадянської компетентності: Повага до людської гідності та прав людини
Додаткова/і складова/і компетентності: Аналітичне та критичне мислення, Вміння слухати та спостерігати, Знання та критичне розуміння світу
Очікувані результати:

Учень/учениця:

- знає зміст головних положень Декларації прав людини і громадянина;

- розуміє роль правових документів у розвитку концепції прав людини;

- усвідомлює універсальність прав людини.

Тривалість вправи: 20 хвилин
Інструкція для проведення вправи:

1. Об’єднайте учнів/учениць у групи по 4–5 осіб, роздайте кожній групі набори карток з положеннями Декларації прав людини і громадянина та аркуш ватману, на якому зображено три колонки: «У деяких випадках», «У більшості випадків», «Завжди».

2. Попросіть учнів/учениць прочитати, що написано на картках, й покласти кожну в ту колонку на аркуші, де, на їхній погляд, вона повинна міститися.

3. Обговоріть у колі результати роботи груп.

4. Надайте учням/ученицям тексти Загальної декларації прав людини і запропонуйте визначити спільні положення із Декларацією прав людини і громадянина.

5. Проведіть обговорення:

- Яке значення, на вашу думку, має закріплення в законодавстві понять про гідність та повагу, що формувались у цивілізаціях всього світу протягом віків?

- Що свідчить про універсальність прав людини?

- У чому цінність прав, закріплених у Загальній декларації прав людини, для вас?

Підсумок за результатами проведення вправи:

Діти усвідомлюють цінність історичного досвіду різних народів для формування концепції прав людини та універсальність прав людини.

Використані джерела:
  • Посібник з освіти в галузі прав людини за участі молоді «Компас», с. 386–387, 601–602.
  • Посібник з протидії мові ненависті онлайн через освіту з прав людини «Закладинки», с. 200.
  • Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція. Методичний посібникдля виховної роботи з учнями з питань протидії торгівлі людьми. 7 кл. – К.: ФОП Буря О. Д., 2014, с. 153–165.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда