TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Як ви думаєте?

Вправа формує вміння висловлювати власну думку, слухати і чути інших; аргументувати свою позицію; співпрацювати в команді.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: КЗ Добровеличківський ліцей "Інтелект"
Предмет: Математика
Тема уроку/години спілкування: Розв’язування системи двох лінійних рівнянь з двома змінними графічним способом
Клас: 7
Мета вправи/заняття: Поглибити розуміння прав людини шляхом розв’язування системи двох лінійних рівнянь з двома змінними
Ключова складова громадянської компетентності: Повага до людської гідності та прав людини
Додаткова/і складова/і компетентності: Повага, Уміння співпрацювати
Очікувані результати:

Учень/учениця:

- пояснює, скільки розв’язків може мати система двох лінійних рівнянь з двома змінними; 

- характеризує випадки, коли система двох лінійних рівнянь з двома змінними має один розв’язок; має безліч розв’язків; не має розв’язків.

Тривалість вправи: 25 хвилин
Інструкція для проведення вправи:

1. Об’єднайте учнів та учениць у групи по 4-5 осіб. Роздайте кожній групі завдання: а) з’ясуйте, чи має розв’язки система рівнянь; б) встановіть відповідність між графіками зображеними на рисунках  та системами рівнянь/ Знайдіть за рисунком її розв’язок (Додаток 1).

2. Роздайте кожній групі набори карток та аркуш ватману, на якому зображено три колонки: «У деяких випадках», «Завжди», «У більшості випадків».

3. Попросіть учнів/учениць прочитати, що написано на картках, і покласти кожну в ту колонку на аркуші, де, на їхній погляд, вона повинна міститися. Поясніть, що з допомогою тексту Загальної декларації прав людини діти мають з'ясувати, якому праву людини відповідає ця картка. 

4. Попросіть учнів та учениць в своїх групах обговорити результати та аргументи, чому саме в цій колонці, на їхню думку, повинна бути розміщена картка.

5. Запросіть групи презентувати свої напрацювання в такому порядку: спочатку один/-на з учнів/-ениць зачитує текст на своїй картці  і аргументує, до якої колонки, за думкою їхньої групи, цю картку можна віднести; після цього пропонує висловитися представникам/-цям інших груп. Якщо у представників/-ць інших груп не буде заперечень щодо розташування картки, то остання розміщується на загальному плакаті у зовнішньому колі, а у внутрішньому колі напроти учень/-ениця пише назву конкретного права людини, якому відповідає ця картка. 

6. Поясніть, що тексти у внутрішньому колі описують ті права, які мають усі люди, незалежно від статі, віку, кольору шкіри.

7. Проведіть обговорення. Запитання для дебрифінгу: 

- Яка з перелічених вами карток потрапили до колонки "Завжди" (що буквально означає "Завжди повинні дотримуватися")?

- Чому не всі картки потрапили до цього списку? Наведіть приклади і аргументи.

- Які інституції повинні забезпечувати дотримання прав людини?

Зверніть увагу учасників та учасниць, що складений перелік відповідає Загальній декларації прав людини, оскільки в ній перелічено основні права і свободи.

Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні та учениці роблять висновок про те, що наші погляди на одну проблему, наприклад, на випадки розв’язання системи рівнянь з двома змінними, можуть мати спільне рішення; можуть збігатися, але можуть бути протилежними.

Додаткові матеріали: Завантажити файл...
Роздаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція. Методичний посібник для виховної роботи з учнями з питань протидії торгівлі людьми 7 клас

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда