TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Яка професія мені підходить

Вправа допомагає усвідомленню учнями та ученицями власного вибору професії, розвиток відповідального ставлення, критичного аналізу та самооцінки.

Застосування вправи: На уроці, Поза уроком, Поза школою
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти ім.М.В.Остроградського
Предмет: Трудове навчання
Тема уроку/години спілкування: Професії у різних галузях людської діяльності
Клас: 9
Мета вправи/заняття: Показати власну відповідальність дітей у виборі професії; спонукати до критичного аналізу та самооцінки.
Ключова складова громадянської компетентності: Відповідальність
Додаткова/і складова/і компетентності: Впевненість у собі, Знання самого себе та критична самооцінка
Очікувані результати:

Учень/учениця:

- називає основні професії у різних галузях людської діяльності;

- пояснює основні чинники, що впливають на вдалий вибір професії;

- знає і розуміє етапи вибору професії;

- усвідомлює важливість вибору майбутньої професії.

Тривалість вправи: 15 хвилин
Інструкція для проведення вправи:

1. Запропонуйте дітям узяти участь у грі «Ринок праці». Роздайте кожній дитині картку із пропозицією роботи.

2. Поясніть, що діти мають вирішити, приймати їм запропоновану пропозицію чи ні, та записати свої причини в роздатковому матеріалі. Тоді вони можуть шукати іншу роботу. Наголосіть, що учні/учениці можуть помінятися пропозиціями одне з одним або обміняти свої картки на одну з карток на столі вчителя/-ьки. Вони мають записати всі робочі місця, запропоновані їм, і вказати свої причини прийняття або відмови від них. Якщо учні/учениці знайдуть роботу, яка їм подобається, то вони мають залишити картку у себе. Якщо вони покладуть свої картки, але не візьмуть замість них інші, це означає, що вони залишаються безробітними. Діти мають працювати самостійно, спостерігайте за процесом.

3. Проведіть оббговорення:

• Хто з вас прийняв пропозицію роботи? Хто ні? Чому?

• Якими були причини вибору?

4. Запропонуйте дітям об’єднатися в групи по 4–5 осіб, визначити і представити список з трьох критеріїв, за якими вони визначали свою роботу.

5. Організуйте презентацію груп.

6. Прведіть дебрифінг:

  • Що вас цікавить і що ви любите робити?
  • Що у вас добре виходить?
  • Які ваші сильні сторони?
  • Що ви можете зробити найкраще, коли стикатиметися я з конкуренцією?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Діти розуміють, що таке відповідальність у виборі професії. Учні/учениці знають свої сильні сторони і вподобання, що допоможе у виборі професії. Вони можуть досліджувати власний профіль компетентностей.

Використані джерела:

Беремо участь у демократії: плани уроків з ОДГ/ОПЛ для старших класів середньої школи / Р. Голлоб, П. Крапф, В. Вайдінгер. – Пер. з англ. та адаптація Л. І. Паращенко, Ю. О. Молчанової; заг. ред. укр. версії: Н. Г. Протасова. – К. : Основа, 2016. – Т. 4, с. 49–51.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда