ewc ce

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Єдність у різноманітності

Вправа направлена на формування в учнів цінності культурного різноманіття. Наприкінці цієї вправи, учні дізнаються про власну особистість як людини, сформують толерантне ставлення до інших, їхніх думок та поглядів, усвідомлять та почнуть поціновують багатоманітність світу

П.І.Б. автора: Асланова Олена Василівна
E-mail автора: mar.scool45@ukr.net
Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Комунальний заклад "Маріупольська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 45 Маріупольської міської ради Донецької області"
Предмет: хімія
Тема уроку/години спілкування: Прості, складні речовини, класифікація та багатоманітність речовин.
Клас: 7
Мета вправи/заняття: 1. Пояснити, що всі люди є рівними, але різними, з відмінними якостями, які властиві тільки певній особистості, а упередженість – це негативне явище, яке заважає відкритій взаємодії та спілкуванню між людьми. Всі люди, як і хімічні речовини, є індивідуальними, мають відмінні властивості - для хімічних речовин (геном - для людини), який забезпечує їх індивідуальність. 2. Розвинути навички відображення і проведення аналізу. 3. Зміцнити солідарність та повагу до відмінних рис.
Форма/метод роботи: фронтальна робота, групова робота, дослідницькі методи навчання
Ключова складова громадянської компетентності: Визнання цінності культурного різноманіття
Додаткова/і складова/і компетентності: Відкритість до інших культур, переконань і світогляду інших людей, Аналітичне та критичне мислення
Очікувані результати:

Учні висловлюють думку про те, що слід позитивно оцінювати та цінувати культурне розмаїття у суспільстві.

Учні навчяться цінувати те, що всі люди різні, але це є ресурсом поступу суспільства. Усі люди доповнюють один одного і разом створюють щось нове і цінне.

Навчальні результати з програми навчання:

Знаннєвий компонент:

Учні дізнаються про прості, складні речовини, їх класифікацію та багатоманітність;

Діяльнісний компонент:

Учні вміють розрізнити прості речовини від складних, визначити їх склад (за формулою), наводять приклади простих речовин молекулярної і атомної будови, з’ясовують, які речовини належать до органічних, а які – до неорганічних речовин 

Ціннісний компонент:

Учні виявляють  повагу до людської гідності, прийняття невизначеності та неоднозначності

Тривалість вправи: 20 хвилин
Інструкція для проведення вправи:

Руханка «Атоми». Звучить музика, діти рухаються по класу. Завдання: після того, як вимкнеться музика, об’єднатися за кількістю «атомів», названою учителем (останнє число, назване учителем, - 5).  

Частина 2.

  1. Учні об’єднуються в групи по 5 осіб.
  2. Всі групи отримують завдання: підготуйте словесний каталог талантів учнів вашої групи, обов’язково врахувавши таланти та вміння кожного учня (на виконання групам дається 5 хвилин)
  3. Презентація роботи груп – по одній хвилині на кожну групу.
  4. Обговорення:

- Як ви думаєте, чому каталог кожної групи відрізняється? 

-  Коли б це був каталог таланту одного учня, то чи був він таким різноманітним? Чому?

- Якби в природі було все однаковим, якою б вона була? Як би ми існували в такому суспільстві?

- Що розрізняє поняття «прості», «складні» речовини? (кількість видів атомів).

- Як ви можете пояснити факт, що у природі трапляється 89 хімічних елементів, проте простих речовин налічується близько 600, а складних – незчисленна кількість?

- Чому потрібно цінувати культурне розмаїття у суспільстві? 

- Які висновки ви можете зробити після виконання вправи?

5. Висновок: як в природі закладено, що різні атоми, утворюють прості, складні речовини з абсолютно різними якостями (хімічний елемент О оксисен дає просту речовину – кисень (О2) та просту речовину - озон (О3), так і в людському суспільстві всі люди  різні за здібностями, поглядами і талантами.  Люди створюють культурне різноманіття.

Підсумок за результатами проведення вправи:

Внаслідок виконання вправи учні усвідомлять цінність культурного різноманіття, яке збагачує людське суспільство. Оцінюють культурне різноманіття як важливий ресурс.

Використані джерела:

«Компас» посібник з освіти в області прав людини за участі молоді, посібник для вчителя «Громадянська відповідальність 80 вправ для формування громадянської та соціальної компетентностей під час вивчення різних шкільних предметів 5-9 класи Київ-2017, Підручник "Хімія" для 7 класу.

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Великі аркуші, маркери. Формули речовин на форматі А4. Періодична система Д. Менделєєва
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

ewc ce mo norw

Програма реалізується у співпраці з БО «Центр освітніх ініціатив» й ІСАР «Єднання»,
за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


logo footer 2 logo2

© 2020 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда