TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Єдність у різноманітності

Вправа формує в учнів та учениць цінності культурного різноманіття. Наприкінці цієї вправи діти дізнаються про власну особистість, практикують толерантне ставлення до інших, їхніх думок та поглядів, усвідомлюють та починають поціновувати багатоманітність світу. Основний меседж вправи - усі люди, як і хімічні речовини, є індивідуальними (відмінні властивості - для хімічних речовин, геном - для людини), що забезпечує їх індивідуальність.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Комунальний заклад "Маріупольська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 45 Маріупольської міської ради Донецької області"
Предмет: Хімія
Тема уроку/години спілкування: Прості, складні речовини, класифікація та багатоманітність речовин
Клас: 7
Мета вправи/заняття: Пояснити, що всі люди є рівними, але різними, з відмінними якостями, які властиві тільки певній особистості, а упередженість – це негативне явище, яке заважає відкритій взаємодії та спілкуванню між людьми. Розвинути навички відображення і проведення аналізу; зміцнити солідарність та повагу до відмінних рис.
Ключова складова громадянської компетентності: Визнання цінності культурного різноманіття
Додаткова/і складова/і компетентності: Відкритість до інших культур, переконань і світогляду інших людей, Аналітичне та критичне мислення
Очікувані результати:

Учень/учениця:

- знаннєвий компонент: дізнається про прості, складні речовини, їх класифікацію та багатоманітність;

- діяльнісний компонент: розрізняє прості речовини від складних,

                                          визначає їх склад (за формулою);

                                          наводить приклади простих речовин молекулярної і атомної будови;

                                          з’ясовує, які речовини належать до органічних, а які – до неорганічних речовин;

- ціннісний компонент: виявляє повагу до людської гідності.

Тривалість вправи: 20 хвилин
Інструкція для проведення вправи:

Проведіть руханку «Атоми». Звучить музика, діти рухаються по класу. Завдання: після того, як вимкнеться музика, об’єднатися за кількістю «атомів», названою учителем/-ькою (останнє число, назване вами, має бути 5).  

  1. У такий спосіб об’єднайте дітей у групи по 5 осіб.
  2. Поясніть завдання: підготувати словесний каталог талантів учнів та учениць вашої групи, обов’язково врахувавши таланти та вміння кожної дитини (на виконання дайте групам 5 хвилин).
  3. Організуйте презентацію результатів роботи груп – попередьте, що у груп буде по одній хвилині на кожну групу.
  4. Проведіть обговорення:

-  Як ви думаєте, чому каталог кожної групи відрізняється? 

-  Коли б це був каталог таланту однієї дитини, то чи був би він таким різноманітним? Чому?

-  Якби в природі було все однаковим, якою б вона була? Як би ми існували в такому суспільстві?

-  Що розрізняє поняття «прості», «складні» речовини? (кількість видів атомів).

-  Як ви можете пояснити факт, що у природі трапляється 89 хімічних елементів, проте простих речовин налічується близько 600, а складних – незчисленна кількість?

-  Чому потрібно цінувати культурне розмаїття у суспільстві? 

-  Які висновки ви можете зробити після виконання вправи?

5. Підведіть дітей до висновку: як в природі закладено, що різні атоми утворюють прості, складні речовини з абсолютно різними якостями (наприклад, хімічний елемент О оксисен дає просту речовину – кисень (О2) та просту речовину - озон (О3), так і в людському суспільстві всі люди різні за здібностями, поглядами і талантами. Люди створюють культурне різноманіття.

Підсумок за результатами проведення вправи:

Унаслідок виконання вправи учні та учениці усвідомлюють цінність культурного різноманіття, яке збагачує людське суспільство. Оцінюють культурне різноманіття як важливий ресурс.

Використані джерела:
  • «Компас» посібник з освіти в області прав людини за участі молоді.
  • Громадянська відповідальність: 80 вправ для формування громадян-Громадянська відповідальність: 80 вправ для формування громадян-ської та соціальної компетентностей під час вивчення різних шкільнихпредметів. 5–9 клас. Посібник для вчителя / Рафальська М., Боярчук О., Герасим Н. та ін. – Х. : Вид. група «Основа», 2017. – 136 с.
  • Підручник "Хімія" для 7 класу.
Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Великі аркуші, маркери; формули речовин на форматі А4; періодична система Д. Менделєєва.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда