ewc ce

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Їжа для тебе, їжа для мене

В цій вправі діти, використовуючи знання з лексики та граматики ( some, any, there is…/ there are) ,будуть намагатися розподілити продукти харчування на обчислювані та необчислювані, розподіляти їжу на корисну та шкідливу, складати речення англійською мовою. Вправа сприяє розумінню того, що вибудовує товариські стосунки з іншими, сприяє уважному ставленню до свого здоров’я, культури мови.

П.І.Б. автора: Полупан Наталія Миколаївна
E-mail автора: super_natali_polupan@ukr.net
Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Слов'янська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 10 Слов'янської міської ради Донецької області
Предмет: Іноземна мова
Тема уроку/години спілкування: Загальна тема “ Food” ( «Їжа») Тема уроку “Все про їжу”.
Клас: 5
Мета вправи/заняття: Через правила граматики та знання лексики з теми “Їжа” учні усвідомлюють потребу у співпраці, у товариських стосунках з іншими, в уважному ставленні до свого здоров’я, роботи в команді, поваги іншої людини як рівної собі.
Форма/метод роботи: індивідуальна робота, групова робота
Ключова складова громадянської компетентності: Уміння співпрацювати
Додаткова/і складова/і компетентності: Відповідальність, Впевненість у собі, Вміння слухати та спостерігати
Очікувані результати:

Намагатися краще зрозуміти інших людей;

Висловлювати власну думку щодо окресленої проблеми;

Поважати іншу людину як рівну собі;

Працювати над своїми досягненнями заради досягнення цілей групи.

Навчальні результати з програми навчання:

знає обчислювані та необчислювані іменники, використовує структури There is…/ There are…., some/ any

Тривалість вправи: 25 хвилин
Інструкція для проведення вправи:

Урок проводиться в середині вивченої теми, тому діти володіють лексикою в межах теми, знають правила структури There is…/ There are… та вживання some, any в стверджувальних та питальних реченнях.

 1. Роздайте учням сумочки з надписами “ Countable”, “ Uncountable” («Обчислювані», «Необчислювані» іменники);
 2. Учні утворюють дві групи.  
 3. Роздайте групам малюнки з овочами, фруктами та іншими продуктами харчування, зображенням до низу. 
 4. Учитель пропонує одній команді складати в сумочки малюнки з їжею, які є обчислюваними, а іншій – в іншу сумочку малюнки з їжею, які є не обчислюваними;
 5. В кожній групі учні по черзі беруть картки, визначають  “Countable”              або “Uncountable”  і забирають малюнок до себе в сумочку, якщо він  відповідає вимогам.                                   
 6. Кожна група складає речення зі словами-малюнками, які вона має в своїх сумочках, вживаючи граматичну структуру There is…/ There are…. та вживаючи some/ any, потім треба ще сказати яка це їжа: корисна чи шкідлива для здоров’я ( useful or harmful).                                                                    Наприклад:                                                                          There is some milk in my bag.                           Milk is useful for my health. ( В моїй сумочці є трохи молока. Молоко корисне для здоров’я);
 7. Після того, як усі учні склали речення, вчитель пропонує учням 1 групи підготувати та задати питання учням 2 групи і навпаки.                                      Наприклад:                                                                                  Is there any milk in your bag?                     Are there any apples in your bag?; 
 8. На завершення вправи учні отримують приз – яблучка.                                                        Призи отримують усі учні, тому що вони працювали  згуртовано заради цілей своїх груп, поважали один одного   як самих себе. Є таке прислів’я “ An apple a day keep the doctor away” ( Яблуко в день і лікар не потрібен)    

Питання для обговорення                              

 • Який із моментів цієї вправи був найбільш емоційний для вас? Як ви себе відчували? 
 • З якими складнощами ви зіткнулись і як їх вирішували?
 • Чому навчила вас ця вправа? 
 • Яким чином отримані знання знадобляться вам у житті? 
Підсумок за результатами проведення вправи:

Наштовхнути дітей на думку, що потрібно давати іншій дитині можливість висловитись, поважати інших незалежно від їх відмінностей та уподобань, працювати в команді, розуміти, що вони не можуть виконати свої завдання і досягти своїх цілей один без одного.

Використані джерела:

https://www.coe.int/uk/web/compass - Посібник з освіти в області прав людини за участі молоді.

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Малюнки з їжею відповідно до кількості учнів, 2 сумочки для обчислюваних та необчислюваних іменників, таблички з граматичними структурами There is…./ There are…. та гарний настрій.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

ewc ce mo norw

Програма реалізується у співпраці з БО «Центр освітніх ініціатив» й ІСАР «Єднання»,
за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


logo footer 2 logo2

© 2021 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда