TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Займи позицію

Вправа «Займи позицію» знайомить з певними культурними та релігійними відмінностями, дозволяє усвідомити цінність культурного та релігійного різноманіття.

Застосування вправи: На уроці, Поза уроком
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Ірпінська спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням економіки та права №2
Предмет: Іноземна мова
Тема уроку/години спілкування: Модальні дієслова / Modal verbs
Клас: 7
Мета вправи/заняття: Відпрацьовуючи навички вживання модальних дієслів, сформувати розуміння цінності культурного різноманіття, розвивати мовленнєві компетенції та впевненість у собі під час висловлювання власної позиції.
Ключова складова громадянської компетентності: Визнання цінності культурного різноманіття
Додаткова/і складова/і компетентності: Повага, Впевненість у собі, Мовні, комунікативні вміння та багатомовність
Очікувані результати:

Учень/учениця відпрацьовує навички вживання модальних дієслів should/shouldn’t.

Тривалість вправи: 20 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
 1. Підготуйте 2 таблички з написами «I should» та «I shouldn’t» .
 2. Pозкладіть їх на підлозі в протилежних кінцях кімнати, таким чином, щоб можна було умовно провести між ними пряму лінію (можна намалювати крейдою або провести за допомогою мотузки).
 3. Поясніть учням/ученицям, що їм буде запропоновано ряд  тверджень, стосовно яких учасники/учасниці повинні висловити свою позицію.
 4. Визначте два крайніх положення — це таблички  з написами: «I should» і «I shouldn’t».
 5. Поясніть учасникам/учасницям, що вони можуть займати будь-яку позицію уздовж (уявної) лінії, але вони повинні самі вибирати положення.
 6. По черзі прочитайте твердження (Додаток 1).
 7. Заохочуйте учасників/учасниць до обговорення  їх вибору. Попросіть дітей на крайніх точках пояснити, чому вони вибрали саме такі позиції. Запропонуйте тим, хто стоїть у центрі, пояснити, що означає їхнє положення: сумніви у власних переконаннях чи нестача знань. Також надайте можливість пояснити свою точку зору  тим, хто стоїть уздовж лінії.
 8. Запропонуйте учасникам/учасницям змінювати позицію під час обговорення, якщо коментарі однокласників/однокласниць уплинули на їх переконання.
 9. Після закінчення вправи обговоріть результати та зробіть висновки.

ПИТАННЯ ДЛЯ ОБГОВОРЕННЯ / ДЕБРИФІНГУ:

 • How do you feel during the exercise? (Як ви почувалися, виконуючи вправу?)
 • What difficulties did you have before making the decision? (Які у вас виникали труднощі з вибором?)
 • Did you feel the lack of knowledge while making decisions? (Чи відчували ви нестачу знань про інші культури?)
 • What did you learn doing this exercise? (Чого ви навчилися під час цієї вправи?)
 • Think of some similar  situations  that you faced in real life? (Пригадайте подібні ситуації, з якими ви стикалися у реальному житті?)
 •  What was useful for you in this exercise? (Що корисного було для вас у цій вправі?)
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні/учениці відпрацюють навички вживання модальних дієслів, сформують розуміння цінності культурного різноманіття, покращать мовленнєві компетенції та розвинуть упевненість у собі під час висловлювання власної позиції.

Додаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

Освітня збірка: Усі різні – усі рівні. Ідеї, ресурси, методи і вправи для неформальної міжкультурної освіти молодих людей та дорослих, - 3тє видання, 2016 (вправа "Де ви стоїте?", с.184-186).

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Облаштування класної кімнати: стільці мають бути розміщені по колу. Матеріали: 2 постери, крейда, мотузка.
Коментарі:

Для проведення вправи в онлайн режимі варто запропонувати учням/ученицям підготувати таблички самостійно та піднімати їх під час відповідей або створити гугл–опитування. Також можна створити гру в Кахуті з подальшим обговоренням.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда