TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Зайва / зайвий

Учні/учениці згідно з індивідуальними наліпками з назвами основних класів неорганічних сполук, намагаються об’єднатися у групи, використовуючи різні стилі невербальної комунікації. У двох  “білих ворон” це не виходить. Вправа вчить дітей замислюватися про почуття людей, що не належать до певних груп, та шукати способи включення “білих ворон” до спільної діяльності.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Слов'янський опорний заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Слов'янської міської ради Донецької області
Предмет: Хімія
Тема уроку/години спілкування: Контроль знань з тем: «Оксиди. Кислоти. Основи та солі»
Клас: 8
Мета вправи/заняття: Розвивати в учнів/учениць емпатію, повагу та спонукати їх до конструктивного спілкування та різних форм взаємодії з “білими воронами” у класі, школі та громаді.
Ключова складова громадянської компетентності: Повага
Додаткова/і складова/і компетентності: Вміння слухати та спостерігати, Емпатія, Гнучкість та вміння адаптуватися
Очікувані результати:

Учень/учениця:

  • розуміє, як використовувати ознаки подільності основних класів неорганічних сполук.
Тривалість вправи: 20 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
  1. Заздалегідь приготуйте наліпки з написаними формулами основних класів неорганічних речовин - оксидів, кислот, основ і солей та дві наліпки з малюнком білої ворони (Додаток 1).
  2. Роздайте учням/ученицям наліпки написом донизу та запропонуйте їм причепити наліпку своїй парі,  щоб партнер/-ка не бачив/-ла напис. 
  3. Попросіть учасників/учасниць об’єднатися у пари та стати у коло (2 хвилини).
  4. Об'єднайте учнів/учениць у чотири групи: “Оксиди”, “Кислоти”, “Основи”, “Солі”. Для цього їм необхідно вгадати формулу сполуки (оксид, кислота, основа  чи сіль), яка написана на наліпці. Попередьте, що ніхто не може говорити, можна використовувати лише невербальне спілкування (5 хвилин).
  5. Скажіть, що учень/учениця, які відгадали свою сполуку (клас), сідають за стіл з відповідною назвою: “Оксиди”, “Кислоти”, “Основи”, “Солі”.
  6. Попередьте, що учні/учениці, яким дісталися наліпки “Біла ворона”, можуть приєднатися до будь-якої групи (пояснивши перед цим свій вибір), але спочатку кожна команда заохочує (2-3 речення), чому треба приєднатися до їхньої  команди (6 хв илин).
  7. Проведіть дебрифінг  (7 хвилин):
  • Що  відчували "білі ворони", коли зрозуміли, що вони не можуть приєднатися до жодної групи? 
  • Якими були ваші відчуття, коли ви знайшли схожих на себе і сформували групу? 
  • Які емоції у вас викликали “білі ворони”?
  • Наведіть приклад, коли ви опинилися “білою вороною” і вас не приймали до певної соціальної групи?
  • Який спосіб безсловесного пояснення назв неорганічних сполук вам найбільше сподобався?
  • Що цікавого було у цій вправі?
  • Що вам не сподобалось під час виконання вправи?
  • Що ми можемо зробити для тих, кому важко долучитися до певної групи?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні та учениці розвивають емпатію, повагу та замислюються про необхідність конструктивного спілкування та використання різних форм взаємодії з “білими воронами” у класі, школі та громаді.

Додаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

Освітня збірка: Усі різні – усі рівні. Ідеї, ресурси, методи і вправи для неформальної міжкультурної освіти молодих людей та дорослих, - 3тє видання, 2016 (вправа “Зайва/завий “ с.138 - 139).

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Паперові наліпки, дошка, фломастери, аркуш паперу та клейка стрічка. Облаштування класної кімнати: стільці мають бути розміщені острівцями для 4 груп або стояти навколо 4 столів.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда