TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Закордонний паспорт найбільшої країни світу

Вправа спрямована на вивчення найбільших країн світу, що розміщені на різних материках. Учні/учениці розвивають уміння шукати та аналізувати інформацію, слухати інших та висловлювати власні думки. Діяльність у вправі сприяє зацікавленості дітей у вивченні географії.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Миколаївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №17 імені Саражана В.Г.
Предмет: Географія
Тема уроку/години спілкування: Держави світу
Клас: 6
Мета вправи/заняття: Моніторити процес навчання, спостерігати за навчальним поступом класу під час вивчення найбільших держав світу.
Ключова складова громадянської компетентності: Уміння самостійно вчитися
Додаткова/і складова/і компетентності: Відкритість до інших культур, переконань і світогляду інших людей, Аналітичне та критичне мислення, Вміння слухати та спостерігати
Очікувані результати:

Учень/учениця:

- може пояснити поняття держави світу;

- може визначити географічне положення держави;

- може працювати з картою.

Тривалість вправи: 30 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
  1. На початку уроку повідомте, що сьогодні на уроці клас має створити паспорт найбільших за площею країн з основною інформацією. Назвіть країни: Росія, Канада, Китай, США, Бразилія.
  2. Роздайте учасникам/-цям бланки паспортів для заповнення однієї країни (можна завчасно на робочих місцях розмістити стікери з вказаною країною). Поясніть, що діти  мають можливість самостійно обирати джерела інформації: підручники, карти атласів, довідники, Інтернет  для того, щоб заповнити бланки (10 хвилин).
  3. Коли вони завершать, попросіть їх встати та утворити два кола (внутрішнє і зовнішнє), ставши обличчям одне до одного. Поясніть, що учні/учениці мають поділитися і порівняти інформацію, яку вони записали. Учасники/учасниці мають розмовляють між собою максимум 2 хвилини.

Коментар: для того, щоб учасники/учасниці обмінялись та отримали додаткову інформацією про всі країни варто, щоб у зовнішньому та внутрішньому колах були представлені паспорти всіх країн.

       4. Учасники/учасниці із зовнішнього кола рухаються за годинниковою стрілкою до наступної особи і повторюють дану дію доти, поки учні/учениці не поговорять про всі країни. Таким чином кожен/-а учень/-иця поділиться інформацією про свою країну та отримає нові знання про країни, що їх готували інші. На виконання завдання - 10 хвилин.

       5. Після цього попросіть усіх повернутися на місця.

       6. Проведіть обговорення (10 хвилин). Запитання для дебрифінгу:

  • З якими труднощами ви зіткнулися під час заповнення паспортів?
  • Які джерела ви використовували під час заповнення паспорта?
  • Що ви відчували під час роботи у колі? 
  • Які нові факти про країни ви дізналися під час роботи в колі?
  • Яка інформація для вас уже була відомою?
  • Яка інформація вас вразила найбільше?
  • Які факти об'єднують країни? Що відрізняє країни одна від одної?
  • У якій країні ви були? До якої країни хотіли б поїхати?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні/учениці усвідомлюють, що кожна країна має свої неповторні особливості та схожість з іншими, виявляють зацікавленість до вивчення інших країн, аналізуючи інформацію про них.

Роздаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

Наскрізні компетентності для демократії. Видання друге. (Вправа 4 Паспорт, с. 55-56)

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Копії порожніх паспортних бланків, кольорові олівці для роботи із прапором країни, атласи, підручники, довідники, гаджети із доступом до мережі Інтернет (мобільні телефони).
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда