TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Запропонуй своє рішення

Вправа спрямована на формування активної життєвої позиції, розвиток критичного мислення, розуміння важливості знаходити компромісні рішення проблемних ситуацій.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Великоновосілківська ЗОШ №2 Великоновосілквської районної ради Донецької області
Предмет: Історія
Тема уроку/години спілкування: Столипінська аграрна реформа та її вплив на українські землі
Клас: 9
Мета вправи/заняття: Сприяти формуванню активної життєвої позиції через участь у вирішенні історичної проблеми; сформувати стійке розуміння важливості знаходити компроміс між різними суспільними групами; розвивати комунікативні навички, уміння висловлювати власну точку зору та аргументувати її; уміння слухати та дискутувати.
Ключова складова громадянської компетентності: Громадянська свідомість
Додаткова/і складова/і компетентності: Повага, Відповідальність
Очікувані результати:

Учень/учениця:

  • розуміє тенденції й протиріччя аграрної реформи Петра Столипіна;
  • називає дати проведення аграрної реформи;
  • усвідомлює основні наслідки для українських земель проведення аграрної реформи.
Тривалість вправи: 45 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
  1. Створітьу класній кімнаті дві локації (це можуть бути дві парти, на яких написано: І локація – «Дворяни/-ки»; ІІ локація -«Селяни/-ки»). На парти покладіть ватмани, маркери.
  2. Поясніть, що кожна дитина при вході до класу отримає паперову букву «Д» або «С».
  3. Розмістіть на дошці схему «Аграрна реформа 1861 р.», яка дає уявлення про ситуацію у сфері аграрних відносин на початку ХХ ст.
  4. Актуалізуйте знання учнів/учениць щодо наслідків Революції 1905-1907рр. та акцентуйте увагу на невирішеності аграрного питання, що є дуже важливим для аграрно-індустріальної країни та може загрожувати новому сплеску революції. Користуючись схемою «Аграрна реформа 1861р.», нагадайте основні проблеми в аграрній сфері.
  5. Вашою завершальною фразою має бути так еречення: «Тож нам потрібно запропонувати владі своє вирішення аграрної проблеми».
  6. Запропонуйте дітям піднятися зі своїх місць та зайняти місця на локаціях відповідно до букв «Д» - дворяни/-ки, «С» - селяни/-ки.
  7. Поясніть учнім/ученицям завдання: вони мають розробити реформу з точки зору відповідної соціальної категорії. Тобто, як бачать вирішення аграрного питання дворяни/-ки та селяни/-ки (свою роботу учні/учениці мають представити графічно на ватманах) (15 хвилин).
  8. Після закінчення роботи попросіть учнів/учениць повернутися на свої місця, а спікера/-ку (або спікерів/-ок) від кожної групи представити роботу груп (по 10 хвилин). Заохочуйте учнів/учениць, які знаходяться на місцях, не лише слухати, а й аналізувати роботу груп за технологією формувального оцінювання «Дві зірки і побажання».
  9. Проведіть обговорення. Запитайте дітей, чи є у них запитання до спікерів/-ок. Далі модеруйте обговорення за такими питаннями:
  • Чи важко вам було знайти спільне рішення?
  • Від чого залежало ваше бачення вирішення аграрної проблеми?
  • Наскільки ваші реформи могли сприяти вирішенню аграрної проблеми?
  • Чи реально провести реформу, яка б задовольняла б усі верстви суспільства? Поясніть свою позицію.
  • Як можна знайти компроміс між різними соціальними групами?
  • Хто має йти на компроміс?
  • До чого може призвести небажання йти на поступки?
  1. Запропонуйте схему «Столипінська аграрна реформа» і поставте дітям такі запитання:
  • Чи можна стверджувати, що аграрна реформа вирішила всі «гарячі точки» у селянському середовищі?
  • Чи задовольняла ця реформа інтереси дворянства та селянства?
  • Як змінилося становище селянства? Чи захищені їх громадянські права (право власності)? Які права селянства порушено?
  • Які проблеми в селі спровокувала реформа П. Столипіна?
  • Чи міг би варіант реформи, який ви запропонували, бути кращим ніж той, що був упроваджений російським урядом?

      11. Попросіть дітей надати одне одному зворотний зв'язок за допомогою техніки формувального оцінювання «Дві зірки і побажання» (назвати два успішні моменти і дати одну пораду).

Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні/учениці розуміють важливість активної участі та відповідальності у вирішенні суспільних проблем.

Використані джерела:

Скажи своє слово!: Посібник з Переглянутої Європейської хартії про участь молодих людей у місцевому та регіональному житті. – Страсбург : Видавництво Ради Європи, с.126.

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Два ватмани, маркери різнокольорові, схеми «Аграрна реформа 1861 р.» та «Аграрна реформа П. Столипіна».
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда