TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

“Запитання та відповіді”

Вправа використовується на організаційно-підготовчому етапі творчого проєкту, коли діти вже обрали об’єкт та технологію виготовлення виробу, щоб допомогти їм сформулювати мету та обґрунтувати актуальність проєкту.

Так: Апробована в рамках Програми
Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Лисичанський ліцей № 5 Сєвєродонецького району Луганської області
Освітня галузь: Технологічна
Предмет: Дизайн і технології / трудове навчання
Тема уроку/години спілкування: Організаційно-підготовчий етап творчого проєкту
Клас: 7
Мета вправи/заняття: Розвивати навички учнів самостійно формулювати мету творчого проєкту та обгрунтовувати його актуальність.
Ключова складова громадянської компетентності: Аналітичне та критичне мислення
Додаткова/і складова/і компетентності: Мовні, комунікативні вміння та багатомовність
Очікувані результати:

Аргументовано доводить важливість майбутнього проєкту відповідно до власних інтересів і прогнозує його позитивний вплив на бюджет власний [родини, громади]

[9 ТЕО 1.1.1-3]. Порівнює різні ідеї, коли роздумує над певною темою. Висловлює свою думку щодо окресленої проблеми.

Критерії успіху для учнів / учениць: Вмію визначати мету та обґрунтовувати актуальність творчого проєкту; доводжу позитивний вплив цього проєкту у власних інтересах та вплив на бюджет родини; описую власну мотивацію та зацікавленість у розв'язанні проблеми; визначаю важливість відповідального споживання ресурсів.
Тривалість вправи: 25- 30 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
  1. Підготуйте питання, які допоможуть дітям визначити мету та обґрунтувати актуальність творчого проєкту та введіть текст кожного питання у поле гри “Відкрийте вікно” на платформі “Wordwall”. (У разі відсутності гаджета або інтернету питання можна підготувати й у паперовому варіанті у вигляді карток: з одного боку питання, з іншого картинка із числом, яку діти обирають). Можна використати підготовлені питання за посиланням: https://wordwall.net/resource/58377457
  2. Виведіть на екран поле гри з картками (кількість карток повинна збігатися з кількістю учнів).
  3. Кожному учаснику гри надається можливість відкрити те вікно, яке він обирає. Коли вікно відкривається, дитина зачитує питання та відповідає на нього.
  4. Всі відкриті питання залишайте на екрані (у разі відсутності гаджета або інтернету запишіть коротко питання, які зачитують учні, на дошці або фліпчарті), це допоможе дітям сформулювати свої відповіді індивідуально кожному. 
  5. Після того, як кожний учасник відповів на 1 запитання, дітям надається час до 5 хвилин для написання мети свого творчого проєкту та його актуальності (діти можуть записувати свої відповіді у власних зошитах, у своїх гаджетах, або використати дошку Jambord (посилання на дошку підготуйте заздалегідь, щоб побачити відповідь кожного учня, бажано підписати аркуші їх іменами).
  6. Кожному з учасників надається час до 1 хв. представити свій варіант мети та актуальності творчого проєкту.

Підсумок за результатами проведення вправи:

Дибрифінг (обговорення вправи)

  1. Які емоції викликала у вас вправа, яку ми виконали?
  2. Легко чи складно було вам відповідати на запитання?
  3. Чи допомогли вам поставленні питання виконати завдання: визначити мету та обґрунтувати актуальність вашого проєкту? 
  4. Чи зрозуміли ви значення цього етапу проєкту для його реалізації?
Використані джерела:

Курс "Успішне вчителювання – прості рецепти на щодень" від Європейського центру ім. Вергеланда на   платформі “Prometeus”, “Компас”, посібник з освіти в галузі прав людини за участі молоді, стор. 214 “Наше майбутнє”, стор. 294 “Увага, ми все бачимо!”, освітня збірка “Усі різні - усі рівні”, стор. 75 “Мрії”

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Ноутбук, аркуші та ручки для індивідуальної роботи учнів, у разі відсутності гаджету та проведення вправи в офлайн форматі потрібні фліпчарт з маркером або дошка
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда