TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Зірка особистості

Ця вправа про рівність у повазі та правах, що формує захист від дискримінації, стверджує право на життя, свободу та особисту безпеку. Учні та учениці працюють із Загальною декларацією прав людини, презентують свою ідентичність, а також ідентичність головної героїні твору.

Дана вправа включає роботу в парах, мозковий штурм, малювання схеми “Зірка” і групові дискусії, присвячені вивченню різних сторін особистості, а також сприяє формуванню поваги.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Ліцей №15 м. Чернігова
Предмет: Зарубіжна література
Тема уроку/години спілкування: Динаміка образу Елізи Дуллітл (за п’єсою Б.Шоу “Пігмаліон»)
Клас: 9
Мета вправи/заняття: Формувати розуміння того, що ми всі людські істоти, наділені правами, які не можна подарувати чи забрати, незалежно від раси, кольору шкіри, майнового, станового або іншого становища; формувати вміння простежувати динаміку зміни свідомості головної героїні Елізи Дуллітл, усвідомлення нею прав і свобод людини.
Ключова складова громадянської компетентності: Повага
Додаткова/і складова/і компетентності: Повага до людської гідності та прав людини, Знання самого себе та критична самооцінка
Очікувані результати:

Учень / учениця:

- висловлює провідні проблеми твору;

- характеризує художні образи;

- аналізує твір у єдності змісту та форми;

- висловлює власні судження щодо динаміки образу Елізи та  дискримінації, нетолерантності по відношенню до неї професора Хіггінса

Тривалість вправи: 30 хвилин
Інструкція для проведення вправи:

1 крок.  Попросіть учнівство подумати про 8-10 найбільш важливих аспектів своєї особистості й “намалювати” особисту “Зірку”, записавши там ці особливості. 

2 крок. Після цього попросіть дітей пройтись по колу і порівняти свої зірки: вказати ім’я того/тієї, з ким учень/учениця має однаковий промінь, поряд із своїм “променем”.

3 крок. Далі попросіть учнів та учениць обговорити те, наскільки індивідуальним кожен/кожна з них виявився/-лася:

  • Які спільні аспекти особистості люди мають, а які є унікальними? 
  • Наскільки ви схожі або різні в одному класі?
  • Чого люди мають більше у порівнянні одне з одним: спільного чи відмінного? Чому?

4 крок. Попросіть учнів та учениць об’єднатися  у 2 групи / “ранок” - “вечір” / і в групах визначити вісім-десять найбільш важливих аспектів особистості головної героїні твору та намалювати «Зірку» Елізи Дуллітл.

5 крок.  Роздайте текст Загальної декларації прав людини https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/995_015#Text

6 крок. Попросіть учнів та учениць позначити «v» біля тих статей, які допомагають людині зберігати свою індивідуальність, неповторність, гідність та обґрунтувати зв'язок обраних статей з подіями у творі.

  1. Крок. Обговорення:

- У чому проявлялася зневага до головної героїні?

- Як це пов’язано з її походженням?

- Яке враження справила Еліза Дуллітл на вас? 

- У чому полягав секрет її привабливості?

- Чим не сподобалася п. Хігінс ідея "вдосконалення" Елізи?

- Як ви ставитеся до експериментів над людиною?

- Що можна порадити професорові Хіггінсу стосовно дій і ставлень до головної героїні, виходячи із статей Декларації прав людини? 

Підсумок за результатами проведення вправи:

Ця вправа має вивести учнівство на думки, переконання, відчуття, що всі ми різні, хоча маємо багато спільного, та кожен має право на життя, свободу та особисту безпеку, що ми всі людські істоти, наділені правами та людською гідністю, які не можна подарувати чи забрати, незалежно від раси, кольору шкіри, майнового, станового або іншого становища.

Використані джерела:

Посібник «Компас»; стор.311-313 (вправа «Хто Я?»)

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Загальна декларація прав людини /можна набір карток зі статтями з неї/
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда