TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Змініть свої окуляри. Моя школа очима людей з інвалідністю

Виконання вправи дозволяє учням/ученицям оцінити приміщення своєї школи з точки зору доступності користування ним людьми з інвалідністю.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Ліцей №15 м. Чернігова
Предмет: Іноземна мова
Тема уроку/години спілкування: Шкільне життя. Моя школа
Клас: 5
Мета вправи/заняття: Підвищити обізнаність учнів/учениць про труднощі інтеграції людей з інвалідністю у суспільство, сприяти розумінню учнями/ученицями необхідності створення умов для користування приміщеннями закладів освіти людьми з інвалідністю, описуючи приміщення своєї школи.
Ключова складова громадянської компетентності: Повага до людської гідності та прав людини
Додаткова/і складова/і компетентності: Емпатія
Очікувані результати:

Учень/учениця:

  • розвиває навички говоріння та аудіювання;
  • знайомиться й опрацьовує лексику з теми «Моя школа»;
  • усно описує приміщення своєї школи, вживаючи назви її кабінетів, майстерень, класів та інших приміщень.
Тривалість вправи: 30 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
  1. Розмістіть на дошці або в іншому місці перед учнями/ученицями план-схему школи, в якій вони навчаються.
  2. Запропонуйте учням/ученицям пригадати назви кімнат англійською мовою та введіть нові слова-назви кабінетів і кімнат, які є невідомими для дітей.
  3. Запитайте в учнів/учениць, чи знають вони про те, що деяким людям /з інвалідністю/ важко, а, подекуди, неможливо, користуватись приміщеннями загального користування, якщо ці місця спеціально для цього не обладнані.
  4. Поясніть учням/ученицям, що інвалідність людина може отримати від народження або внаслідок нещасного випадку чи хвороби.
  5. Варто сказати дітям, що високо розвинуте суспільство має інтегрувати людей із інвалідністю у суспільне життя громади якомога щільніше.
  6. Запропонуйте оцінити зручність користування приміщенням школи з точки зору людей з інвалідністю. Для цього роздайте дітям бутафорські окуляри та запропонуйте оглянути декілька місць загального користування в школі, наприклад, бібліотеку, їдальню, вбиральню і роздягальню.
  7. Заздалегідь підготуйте картки з написами “Людина з вадами зору” і “Людина на інвалідному візку”. При цьому дайте можливість кожній дитині вибрати картку. У такий спосіб вони об'єднаються у 2 групи. Поясніть, що свої спостереження учні/учениці мають фіксувати на фотокамери своїх смартфонів.
  8. Після повернення до класу розпитайте учнів/учениць, чи досі вони вважають приміщення школи зручним для користування всіма членами/членкинями громади.
  9. Проведіть обговорення. Питання для дебрифінгу:
  • Які незручності для користування всіма членами/членкинями громади в нашій школі ви помітили?
  • Як ви почувалися в ролі людини з інвалідністю?
  • Як змінилося ваше ставлення до людей з інвалідністю?
  • Що мусить робити суспільство, щоб полегшити життя людей із інвалідністю?
  • Як порушуються права людей із інвалідністю, коли вони не можуть користуватись громадськими місцями, зокрема приміщеннями школи?

        10. В якості домашнього завдання попросіть учнів/учениць вибрати одне із місць у приміщенні школи і продумати, як його можна вдосконалити з точки зору зручності користування людиною з інвалідністю. Свої ідеї учні/учениці можуть викласти у малюнку вдосконаленого приміщення або в переліку дій для покращення умов. Фото у смартфонах дітей допоможуть пригадати вдома всі недосконалості шкільних місць загального користування. Наступного уроку можна влаштувати виставку учнівських проєктів/пропозицій.

Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні/учениці підвищують обізнаність про різноманітність членів/членкинь суспільства. Виконання вправи сприяє солідарності з людьми з інвалідністю, розвиває вміння спостерігати та творчо мислити і розуміти, що суспільство і держава мають поважати і захищати специфічні права людини. Проєктування вдосконалення приміщення школи сприяє мотивації працювати заради благополуччя всіх членів/членкинь громади.

Використані джерела:

КОМПАС: Посібник з освіти з прав людини за участю молоді (вправа «Змініть свої окуляри»).

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Додаток 1. План-схема школи. У класі має бути дошка, на якій можна розмістити план-схему школи. Обладнання і матеріали: смартфони або інші гаджети учнів/учениць з функцією фотографування; бутафорські окуляри для кожної дитини.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда