TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Знайди свого культурного партнера

Вправа сприятиме формуванню навичок відкритості до культурного різноманіття під час вивчення теми “Традиції різних країн”; формує вміння творчо самовиражатися та  конструктивно керувати емоціями, несучи відповідальність за свою частку в командній роботі.

Так: Апробована в рамках Програми
Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: КЗ “Гімназія №12” Кам'янської міської ради
Освітня галузь: Мовно-літературна
Предмет: Іноземна мова
Тема уроку/години спілкування: ”Подорожі”, ”Їжа”, “Традиції та звичаї, культура різних країн” - “Travelling”, “Food”, “Traditions and Customs of Different Countries”
Клас: 7
Ключова складова громадянської компетентності: Визнання цінності культурного різноманіття
Додаткова/і складова/і компетентності: Визнання цінності культурного різноманіття, Відкритість до інших культур, переконань і світогляду інших людей
Очікувані результати:

Учень/-иця виказує здатність розуміти і   цінувати творчі способи вираження та передачі ідей у різних культурах через різні культурні символи чи форми; розпізнає докладний опис місць, подій, почуттів і планів, якщо мовні засоби часто вживані у повсякденному спілкуванні [9 ІНО 1.2.5-1];

 розповідає про свої уподобання, висловлює власну думку та аргументує її [6 ІНО 2.1.1-6]; 

доводить, що міжкультурний діалог слід вести, щоб розвинути повагу та культуру “жити разом”.

Критерії успіху для учнів / учениць: я володію знаннями, щоб вміти відрізнити одну національність від іншої та знайти спільні риси між ними; я можу зібрати інформацію (4-5 аспектів, фактів) щодо культурних особливостей 4-5 країн; я поставив/ла 3-5 загальних чи розділових запитань в Present Simple або Present Perfect та зумів знайти свою пару за ідентифікаторами культурних символів.
Тривалість вправи: 30-35 хв.
Інструкція для проведення вправи:

Перший етап (формування груп, “злива ідей” - 6-7хв.)

1. Розставте стільці для учнів/учениць у два кола.  Учні/учениці, що сидять у внутрішньому колі, розташовані спиною до центру, а ті, що в зовнішньому - обличчям до центру. Отже, кожен/кожна сидить навпроти іншого. Таким чином Ви утворите дві групи (орієнтовно по 5-6 осіб в кожній).

2. Поясніть, що внутрішнє коло нерухоме, а зовнішнє — рухливе: за сигналом ведучого всі його учасники пересуваються на один стілець вправо, опиняючись перед новим партнером/-кою.  Мета - пройти все коло, виконуючи поставлене завдання.

3. Наголосіть учням/ученицям, що у внутрішньому колі тепер опинилися “страви національних кухонь різних країн”, а у зовнішньому - “представники національностей”.

4. Проведіть “зливу ідей”: учасники/учасниці повинні назвати  різні національні страви, патріотичні символи,  коротко описати на рівні словосполучень особливості, соціальні характеристики, спосіб життя, риси зовнішності, одягу, притаманні 2 різним національним культурам, наприклад, українській та англійській (вчитель фіксує висловлювання на фліпчарті або дошці).

Другий етап (індивідуальний, пошук інформації -7 -9хв.)

1. Роздайте кожному учаснику/учасниці “Каруселі” картку, на якій написана його/її роль, наприклад, “sushi”, “hamburger”, “fish and chips”, “borsch”, “macaroni”, “American”, “Ukrainian”, “Japan”, “English”, “Italian” (Додаток 1). Поясніть, що ніхто не повинен побачити, що написано на картці.

2. Попросіть учасників/-иць індивідуально продумати, максимально чітко сформулювати для себе і записати на аркуші паперу 4-5 уточнюючих питань, які вони вони зможуть задати візаві, щоб знайти свою пару: страва - національностість, не називаючи їх чи країну прямо. Одночасно завданням є так сформулювати запитання, щоб зібрати якомога більше інформації про країни, звідки походять страви або національності.

3. Учитель/-ка може підказувати варіанти, якщо побачить, що в учнів/-иць виникли складнощі на етапі формулювання уточнень, наприклад:

- Назвіть місце свого народження.- Tell me your place of birth. 

- Яка релігія превалює на території  Вашої держави?- What religion does prevail on the territory of your country? 

- Назвіть перші рядки гімну країни. - Name the first lines of the national  anthem. 

- Якою мовою Ви розмовляєте?- What language do you speak?

- Яка рослина є символом Вашої країни? - Which plant is the symbol of your country? 

- До якої етнічної групи Ви належите? - Which ethnic group do you belong to?

- Якого кольору прапор Вашої держави? - What colour is the flag of your country? 

- Які складові інгредієнти страви? -What are the ingredients of the dish? 

- Ця страва надається до столу  під час першої, другої подачі чи на десерт?- Is this dish served to the table as the first course, the second one or for dessert? 

- У Вашій країні надають перевагу гострим чи солодким  стравам? Чому? - Do you prefer spicy or sweet dishes? 

Третій етап (відгадування партнера/-ки, уточнення країнознавчої інформації - 7- 8 хв.).

1. Учні/учениці займають місце на стільчику у внутрішньому чи зовнішньому колі згідно зі своєю карткою.

2.Учні/учениці внутрішнього кола за сигналом “Старт” (“Start!”) починають розпитувати партнера/-ку з зовнішнього кола країнознавчу інформацію, а ті, що сидять навпроти намагаються докладніше дізнатися про національну страву.

3. За сигналом вчителя “Раунд” (Round!”) через кожну хвилину  учні/учениці зовнішнього кола пересідають на стільчик справа і діалог з метою здобуття інформації продовжується з іншим/-ою партнером/-кою.

4. Гра триває, поки всі учасники не отримають інформацію один від одного. Після цього попросіть учасників/-иць кіл за сигналом ”Знайшов!” (‘I’ve found!”) схопити  за руку того, кого вони вважають партнером/партнеркою за парою “Страва - національність”. Якщо пара не співпала, учасники/-ці виходять за межі кола і вважаються такими, що програли.

5. Учасники/-ці, які вгадали пару, по черзі називають свою пару.

6. Інші учасники/-ці можуть доповнити інформацію щодо культури країн, про які йде мова.

Четвертий етап (дебрифінг - 10 хв.)

Запропонуйте учням/-еницям сісти в спільне коло для обговорення. Вони перекидують один одному кубик (Див. Додаток 2), формулюють і відповідають на запитання, які починаються зі слів, зображених на його гранях, наприклад:

  • Наскільки комфортно вам було працювати в групах за методом “Карусель”?
  • Що викликало напругу?
  • Наскільки легко/важко вам було формулювати уточнювальні запитання?
  • Що нового ви відкрили для себе під час вправи? 
  • Наскільки важливим був для Вас фактор толерантного ставлення до різних культур, коли Ви продумували формулювання власних запитань або слухали відповіді партнерів?
  • Який етап вправи виявився особливо складним, чи, навпаки, продуктивним ?
  • Де та коли важлива, як Ви вважаєте, національна символіка, особливо під час війни?  Для чого вона створюється? 
  • Чому навчила Вас ця вправа?
Додаткові матеріали: Завантажити файл...
Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Облаштування класної кімнати: стільці мають бути розміщені двома колами так, щоб для кожного учасника групи знайшлася пара; стільці стоять сидіннями один до одного. Матеріали: фліпчарт, папір А4 (2 аркуші для кожного учасника), стікери з національною символікою, стравами, одягом, видами тих країн, які запропонував/-ла для відгадування вчитель/-ка тощо; по 4-5 різнокольорових маркерів на пару; по 1 листу А3 на пару учасників/ учасниць для представлення своєї країни.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда