TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Зроби це! Створи математичний колаж!

Дана вправа дає можливість учням та ученицям не тільки систематизувати та узагальнити знання з теми «Чотирикутники», а залучити кожного учня і кожну ученицю до активної діяльності - створення математичного колажу. Вправа вчить розуміти проблеми інших людей, які мають різні погляди та можливості, не залишатися осторонь, коли порушують права та гідність інших.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Сарненський районний ліцей "Лідер"
Предмет: Математика
Тема уроку/години спілкування: Узагальнення та систематизація знань учнів та учениць з теми «Чотирикутники»
Клас: 8
Мета вправи/заняття: Активізувати процеси сприйняття інформації, формувати просторове мислення та відповідальність за власну діяльність, результати своєї праці та вміння працювати в команді; проаналізувати, як ми дискримінуємо певні соціальні групи та водночас винуватимо їх за їхнє положення
Ключова складова громадянської компетентності: Повага до людської гідності та прав людини
Додаткова/і складова/і компетентності: Повага, Громадянська свідомість
Очікувані результати:

Учень/учениця:

- уміє застосовувати знання, вміння та навички в нестандартних ситуаціях;

- усвідомлює роль і можливості математики в пізнанні та описанні реальних процесів і явищ дійсності;

- уміє використовувати набуті знання під час розв’язування задач.

Тривалість вправи: 45 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
  1. Об’єднайте учнів та учениць у 5 груп: запропонуйте дітям обирати із кошика одну з кульок (жовта, червона, синя, зелена, біла). Відповідно до обраної кульки попросіть дітей зайняти місце у кабінеті (стіл, на якому розміщено кульку відповідного кольору).
  2. Попросіть кожну групу вибрати одну людину спостерігачем/-кою, щоб записувати усе, що кажуть чи роблять інші учасники/-ці групи.
  3. Поясніть дітям, що кожна група отримає свої матеріали та інструкцію:
  • І група отримує набір матеріалів і чітку умову роботи: «У вас аркуш паперу, журнал, ножиці, фломастери та клей. Вам  потрібно розв’язати казкову задачу та створити колаж на тему «Паралелограм» - створити постер до отриманої задачі, застосовуючи різні наклейки. У вас на це є 20 хвилин. Можете розпочати, коли захочете».
  • ІІ група отримує набір матеріалів і чітку умову роботи: «У вас аркуш паперу, журнал, ножиці, фломастери  та клей. Вам  потрібно розв’язати  казкову задачу та створити колаж на тему «Прямокутник». У вас на це є 20 хвилин. Можете розпочати, коли захочете».
  • ІІІ група отримує набір матеріалів і чітку умову роботи: «У вас аркуш паперу, журнал, ножиці, фломастери та клей. Вам  потрібно розв’язати  казкову задачу та створити колаж на тему «Ромб». У вас на це є 20 хвилин. Можете розпочати, коли захочете».
  • ІV група отримує набір матеріалів і чітку умову роботи: «У вас аркуш паперу, журнал, ножиці, фломастери та клей. Вам  потрібно розв’язати  казкову задачу та створити колаж на тему «Квадрат». У вас на це є 20 хвилин. Можете розпочати, коли захочете».
  • V група отримує набір матеріалів і чітку умову роботи: « Ив єтеам  шакур урепап, ланруж, ціжино, ритесамлоф енд лейк. У вас на це є 20 хвилин. Можете розпочати, коли захочете».  .

       4. Під час роботи груп підходьте, підтримуйте та заохочуйте І – ІV групи, а V групу звинувачуйте в тому, що вони не роблять того, що ви їм сказали.

       5. Через 20 хвилин зупиніть роботу груп та організуйте презентацію колажів. 

       6. Проведіть дебрифінг. Запитання для обговорення:

  • Ваші враження від вправи? Як вам працювалось разом у групах, як вдавалося залучити всіх до участі?
  • Що відбувалось у кожній групі та що було найскладнішим під час виконання завдання? (відповідь спостерігачів/-ок)
  • Який ви бачите зв'язок із реальним життям?
  • Хто у нашому суспільстві зазвичай опиняється у п’ятій групі?
  • Який із моментів був найбільш емоційним?
  • Які емоції виникали у вас, коли учні та учениці  п'ятої групи були не в силі виконати отримане (незрозуміле) завдання?
  • Чому таке ставлення можна назвати принизливим?
  • Як можуть реагувати люди, які почувають себе жертвами соціальної несправедливості?
  • Як кожен із нас особисто може вплинути на зменшення соціальної несправедливості?
  • Як ви гадає, хто має забезпечувати рівність та повагу прав людини в таких ситуаціях?
  • Що ви особисто можете зробити, щоб люди почували себе рівними?
Підсумок за результатами проведення вправи:

За результатами проведення вправи учні та учениці узагальнюють знання з теми «Чотирикутники», можуть покращити розуміння того, як ми реагуємо на несправедливі соціальні ситуації та усвідомлюють необхідність поваги і захисту прав людини.

Додаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

- Освітня збірка «Усі різні – усі рівні», Рада Європи, третє видання, («Зроби це!» , с. 107-109).

- Математика. Проекти 8-11 класи / С. Палієва, Н. Крикун, І. Кирдей та інші; - Київ: Вид. дім “Перше вересня”, 2018  (с. 26)

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Великі аркуші паперу, журнали, ножиці, фломастери, клей, казкові задачі (додаток 1), папір та ручка для спостерігачів/-ок, годинник.
Коментарі:

Обираючи метод об'єднання в групи, вчителю/-ьці потрібно переконатися, що групи утворені випадково, щоби ніхто у групі, якій дається завдання незрозумілою мовою, не почувався обраним спеціально.

За допомогою віртуальної інтерактивної панелі « Jamboard» цю вправу можна провести в онлайн-режимі.

 

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда