TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Звукові образи війни та миру

Вправа націлена на формування в учнів  підходу до визначення  слухових образів війни та миру; співпереживання та пошуку шляхів вирішення конфліктів.

Застосування вправи: На уроці, Поза уроком
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Комунальний заклад "Кущівська гімназія міської ради міста Кропивницького"
Предмет: Мистецтво
Тема уроку/години спілкування: Як розповідає музика
Клас: 5
Ключова складова громадянської компетентності: Повага до людської гідності та прав людини
Додаткова/і складова/і компетентності: Аналітичне та критичне мислення
Очікувані результати:

Учні зможуть дати характеристику музичним творам, використовуючи засоби музичної виразності

Тривалість вправи: 40 хв.
Інструкція для проведення вправи:

Для об’єднання учнів в пари покласти  в  скриньку  аркуші з різними зображеннями, яких має бути  по два. Наприклад: дві однакових квіточки, два однакових кола, сонечка, метелики,  тощо по кількості пар учнів, для того, щоб вони, витягнувши наосліп аркуш  знайшли свою пару.

Кожній парі роздати аркуші А-4.

Учні отримують завдання  (робота в парах):

 Після прослуховування музичного твору С.Рахманінов Прелюдія №5 кожна пара зображує образи війни та образи миру, які вони «побачили» у прослуханому музичному творі.

Після закінчення завдання кожна пара презентує свою роботу та коментує малюнки.

Питання для дебрифінгу:

1.Які емоції у Вас викликала  вправа?

2.Які відчуття викликав цей твір?

3.Уявіть, що Ви автор/ка. цього твору і хотіли би в музиці розповісти про образи війни та миру. Як би  Ви це зробили? Які засоби музичної виразності використали?

(Учні проводять аналіз поданого твору, перелічуючи засоби музичної виразності прив’язуючи їх до образів війни та миру).

4.Які історичні події минулого Ви би поєднали з поданим музичним прикладом?

5.Яким чином можна поєднати поданий твір із сьогоденням?

6. Як проходить діалог в музиці? Що Ви можете порадити  «сторонам конфлікту»?

Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні висловлюють своє ставлення до слухових образів війни та миру. Усвідомлюють негативні прояви конфліктів та вчаться співпереживати, пояснювати та відстоювати свою позицію щодо вирішення конфліктів.

Використані джерела:

Збірник практичних занять з освіти для демократичного громадянства  та освіти з прав людини  «Навчаємо демократії», глава 8  «Вирішення конфліктів»

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Аркуші А-4, ручки або олівці. Картонна коробка – скринька. Папірці із зображеннями певних позначок для об’єднання учнів у пари.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда