TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

At the Doctor’s / У лікаря/лікарки

Здоров'я - це саме те, про що варто говорити!

Вправа дає учням\ученицям можливість вживати мову у реальних ситуаціях, активно взаємодіяти та спілкуватися одне з одним. Застосуйте цю вправу прямо зараз із вашими учнями/ученицями, і вони стануть упевненими мовцями на актуальну тему.

Так: Апробована в рамках Програми
Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Нікопольський ліцей №4 Нікопольської міської ради
Освітня галузь: Мовно-літературна
Предмет: Іноземна мова
Тема уроку/години спілкування: Going to the Doctor
Клас: 6
Мета вправи/заняття: формувати в учнів/учениць навички спілкування під час відвідування лікаря/лікарки
Ключова складова громадянської компетентності: Мовні, комунікативні вміння та багатомовність
Додаткова/і складова/і компетентності: Вміння слухати та спостерігати, Уміння співпрацювати
Очікувані результати:

Учень/ учениця:

  • здійснює усну взаємодію [IHO 2.1];
  • ставить запитання та отримує відповідь щодо стану здоров”я, розповідає про своє самопочуття, використовуючи прості мовні засоби [6 ІНО 2.1.1-5];
  • повідомляє про проблеми зі здоров’ям, зокрема з використанням невербальних засобів спілкування, і виявляє свої емоції на отриману відповідь [6 ІНО 2.1.3-3];
  • може висловити свою думку щодо окресленої проблеми;
  • просить промовця повторити, що було сказано, якщо щось було незрозуміле.
Критерії успіху для учнів / учениць: Я можу назвати 5 хвороб. Я можу описати свій стан здоров’я/ самопочуття. Я можу поставити питання про стан здоров'я/ самопочуття. Я можу відповісти на питання про стан здоров’я/ самопочуття. Я прошу співрозмовника/цю повторити сказане, якщо щось було незрозуміло.
Тривалість вправи: 30 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
  1. Revise vocabulary / Повторіть лексичні одиниці. Demonstrate vocabulary fleshcards and invite students to  listen and repeat the words after you / Продемонструйте флешкартки з назвами хвороб  учням/ученицям та запропонуйте їм прослухати та повторити лексичні одиниці за вами. (Додаток 1(1 хв)
  2. Prepare doctor and patient attributes / Підготуйте атрибути лікаря та пацієнта (30 сек)
  3. Distribute the cards that indicate the roles: doctor or patient randomly to your students / Роздайте учням/ученицям картки, у яких зазначено їхню роль: лікаря/лікарки або пацієнта/пацієнтки (Додаток 2) (30 сек)
  4. Make the inner circle with students who have “patients’” cards and the outer circle with students who have “doctors’ “ cards / Створіть внутрішнє коло з учнями/ученицями, які мають картки «пацієнтів/пацієнток», і зовнішнє коло з дітьми, які мають картки «лікарів/лікарок» (Додаток 3) (1 хв)
  5. Explain to students that to find a partner each student from the inner circle should do a survey. He or she says “I have got a backache (for example)” and asks  “Can you treat a backache?“ The student from the outer circle answers: “Yes, I can” or “No, I cannot” (according to a doctor’s field). If the answer is positive students get into a pair. If the answer is negative students do a walk around and continue to look for a partner. / Поясніть учням/ученицям, що для пошуку партнера/ки  кожен/кожна  учень/учениця із внутрішнього кола має провести опитування. Він або вона каже: «У мене болить спина” (наприклад) і запитує “Чи можете ви лікувати біль у спині?” Учень/учениця  із зовнішнього кола відповідає: “Так, я можу” або “Ні, я не можу” (за фахом лікаря/лікарки). При позитивній відповіді діти мають об’єднатися в пари. Якщо відповідь негативна, учні/учениці мають змінити позицію та продовжити шукати партнера/ку (6 хв)
  6. Give  the participants of the activity the reference cards with  phrases for dialogues on the topic of "Health. At the doctor’s" / Запропонуйте учасникам/учасницям вправи опорні картки з прикладами фраз, речень для побудови діалогічного мовлення з теми «Здоров'я. У лікаря/лікарки» (Додаток 4)  (30 сек)
  7. Invite students to role-play. Then ask students to switch their roles / Запропонуйте учням/ученицям розіграти ситуації, а потім обмінятися ролями (15 хв).
  8. Debriefing / Обговорення (5 хв). Discuss  some questions  with students / Обговоріть питання з учнями/ученицями.
  • What did you like in this activity?/ Що сподобалося під час виконання вправи?
  • What was difficult  in doing the  activity  for you? / Що викликало труднощі?
  • What have you learnt doing this task? / Чого ви навчилися, виконуючи вправу?
  • How will you use the skills, which you got in similar life situations? / Як ви будете використовувати набуті навички у подібних життєвих ситуаціях?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні та учениці здійснюють усну взаємодію в типовій ситуації " У лікаря/лікарки",  називають хвороби англійською мовою,  описують свій стан здоров'я та самопочуття, запитують про стан здоров'я та відповідають на питання про стан здоров’я/ самопочуття, просять співрозмовника/цю повторити сказане, якщо щось було незрозуміло.

Додаткові матеріали: Завантажити файл...
Роздаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:
Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: атрибути лікаря/лікарки, картки з опорними фразами/картки для розподілу ролей
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда