TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Частини головоломки: буремні роки Української революції

Аналізуючи запропоновані візуальні джерела, учні/учениці об’єднуються у групи за принципом побудови логічного ланцюжка подій, зображених на фото, ідентифікуючи їх з певним історичним періодом для подальшої кооперативної роботи.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Канівська гімназія імені Івана Франка Канівської міської ради Черкаської області
Предмет: Історія
Тема уроку/години спілкування: Розгортання української революції. Боротьба за відновлення державності
Клас: 10
Мета вправи/заняття: Шляхом аналізу історичних подій сприяти розвитку аналітичного та критичного мислення, колективній творчій праці.
Ключова складова громадянської компетентності: Аналітичне та критичне мислення
Додаткова/і складова/і компетентності: Уміння співпрацювати
Очікувані результати:

Учень/учениця:

  • знає зміст понять: гетьманат, Директорія, Чортківська офензива;
  • знає форми та основні ознаки національної державності часів Української революції: УНР за Центральної Ради, Українська Держава, УНР за Директорії, ЗУНР;
  • розуміє відмінності державотворчих процесів в УНР, Українській Державі, ЗУНР;
  • уміє показати на карті території УНР, Української Держави, ЗУНР.
Тривалість вправи: 35 хвилин
Інструкція для проведення вправи:

Крок 1.

Роздайте учням/ученицям картки з візуальними джерелами для поділу на групи (Додаток 1). Попросіть ознайомитись із ними та визначити для себе, до якої форми національної державності можна віднести факти, зображені на картках.

Крок 2. Попросіть учнів/учениць об’єднатися в групи за принципом побудови логічного ланцюжка подій, зображених на картках (часи гетьманату, Центральної ради, Директорії, ЗУНР).

Крок 3. Після об'єднання учнів/учениць у групи, попросіть обговорити визначений історичний період з акцентом на події, зображені на картках, і разом скласти короткий (до 3 хвилин) сторітелінг з візуалізацією (використовуючи наданий матеріал) для презентації класові. Запропонуйте группам перед початком спільної роботи послухати інформацію кожного/-ї «власника/-ці» картки та його/її бачення зображеної події. Наголосіть, що в повідомленні обов'язково мають звучати здобутки, втрати та основні уроки  державотворчого процесу періоду, який презентується.

Крок 4. Проведіть презентацію роботи груп із визначенням загальних уроків української революції визначеного періоду.

Крок 5. Проведіть дебрифінг:

  • Чи складно було об'єднуватися в групи у запропонований спосіб? Чому?
  • Що саме впливало на якість такої роботи?
  • Чи відчували ви розгубленість під час об'єднання в групи? Якщо так, то чому?
  • Що стало визначальним під час об’єднання в групи: особисті знання чи ефективна співпраця та комунікація ? Чому?
  • Чи доповнювали ви розповідь одне одного під час створення сторітелінгу? Як це вплинуло на якість роботи?
  • Яку ситуацію з реального життя нагадує ця вправа?
  • Що, на вашу думку, найбільше впливає на якість корпоративного проєкту, в якому задіяна велика кількість людей: обізнаність його учасників/-ць, професіоналізм чи навички ефективної комунікації та співпраці? Чому?
Підсумок за результатами проведення вправи:

У процесі об'єднання у групи учні/учениці ефективно комунікують, виявляють логічні зв’язки в матеріалах, які аналізують. Під час виконання групової роботи діти ефективно співпрацюють, надаючи одне одному важливу або корисну  інформацію, висловлюють судження про важливість співпраці та навичок роботи в команді в реальному житті.

Роздаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

Український переклад: Наскрізні компетентності для демократії: 60 вправ для розвитку та оцінювання ставлень, умінь і знань. Видання друге© Європейський центр ім. Верґеланда, травень 2019 (вправа «Частини головоломки», ст. 55).

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Облаштування класної кімнати: стільці мають бути розміщені острівцями для 4 груп або стояти навколо 4 столів. Матеріали: 4 листи фліпчарт-паперу (1 аркуш на групу), маркери, скотч Кількість карток з візуальними джерелами повинна відповідати кількості дітей у класі.У поданих додатках кількість карток розрахована на 21 учня/ученицю.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда