TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Де ви стоїте

Вправа спрямована визначити, наскільки ми здатні захищати власну точку зору і розуміти точку зору інших. Учні/учениці діляться своїми думками щодо певних історичних тверджень та переконують решту групи, що вони мають рацію.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Миколаївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №17 імені В.Г. Саражана
Предмет: Історія
Тема уроку/години спілкування: Окупація Червоною армією Галичини, Волині, Північної Буковини, Хотинщини та Південної Бессарабії. Радянізація нових територій. Масові політичні репресії 1939-1940 рр.
Клас: 10
Мета вправи/заняття: Заохотити учасниць і учасників поділитися думками та поглядами, приймати точки зору інших людей щодо історичних подій 1939-1940 років.
Ключова складова громадянської компетентності: Мовні, комунікативні вміння та багатомовність
Додаткова/і складова/і компетентності: Аналітичне та критичне мислення, Вміння слухати та спостерігати, Гнучкість та вміння адаптуватися
Очікувані результати:

Учень/учениця:

- висвітлює особливості соціально-економічних, політичних процесів на західноукраїнських землях 1939-1940 х рр.;

- визначає позитивні та негативні сторони встановлення радянської влади;

-знає хронологічну послідовність подій;

- на основі історичних фактів доводиь власну думку, зіставляти різні точки зору.

Тривалість вправи: 20 хвилин
Інструкція для проведення вправи:

Підготовчий етап. 

Розмістіть у класі по різних кутах таблички з написами “Згодні”, “Незгодні”, “Абсолютно згодні”, “Категорично незгодні” і одну покладіть по середині класу “Маємо певні сумніви” (Додаток 1).

  1. Поясніть, що ви будете зачитувати твердження (Додаток 2). Якщо учасники/-ці погоджуються із твердженням, вони крокують до таблички “Згодні” або “Абсолютно згодні”; учасники/-ці, які не погоджуються із твердженням - крокують до таблички з написом “Незгодні” або “Категорично не згодні”; учасники/-ці, які не можуть визначитися за цими 4 позиціями - крокують до таблички “Маємо певні сумніви”. Попередьте, що, крокуючи до тієї чи іншої таблички, учасники/-ці не можуть говорити між собою або відразу пояснювати свою позицію.
  1. Прочитайте перше твердження
  1. Після того, як усі стали на обрані позиції, попросіть кількох дітей по черзі аргументовано пояснити іншим, чому вони обрали таку позицію. Учасники/-ці мають спробувати переконати решту групи доєднатися до них.
  1. Коли усі висловилися, запропонуйте тим, хто хоче, перейти на іншу позицію.
  1. Зачитайте інші твердження та повторіть увесь процес.
  1. Коли всі твердження зачитані, проведіть загальне обговорення. Запитання для дебрифінгу:
  • Які у вас відчуття від виконаної роботи?
  • Які виникали складнощі під час вибору власної позиції та її аргументації?
  • Які аргументи вас переконали?
  • Чи хотіли ви змінити позицію чи, можливо, змінили? 
  • Наскільки легко / важко вам було переконувати інших, що ви маєте рацію?
  • Чи легко було прийняти протилежні думки під час аргументації тверджень? Якщо так, то чому, якщо ні, то чому?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні та учениці усвідомлюють, що нормально, коли люди думають по-різному, необов’язково існує правильне ставлення чи позиція. Діти розуміють, що важливіше знати і розуміти причини, які обумовили таке ставлення та ставити собі запитання: Наскільки ми насправді слухаємо аргументи інших людей? Наскільки чітко формулюємо власну думку? Учні та учениці усвідомлюють, що нечіткіше ми говоримо, то більше ми підживлюємо непевність та збільшуємо ризик непорозуміння.

Додаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

Освітня збірка: Усі різні – усі рівні. Ідеї, ресурси, методи і вправи для неформальної міжкультурної освіти молодих людей та дорослих, - 3тє видання, 2016, с.184.

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Папір А4 (5 аркушів ), маркери.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда