TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Дерево проблем: телебачення, комп'ютерна техніка, Інтернет

Учні/учениці аналізують винаходи, зроблені з урахуванням розвитку інформаційного суспільства, обговорюють вплив на життя людини та суспільства. Зокрема, складають каскад наслідків "Дерево проблеми: телебачення, комп'ютерну техніку, Інтернет", використовуючи онлайн редактор https://mind42.com

Застосування вправи: На уроці, Поза уроком
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Комунальний заклад "Навчально-виховне об'єднання № 6 "Спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, центр естетичного виховання "Натхнення" Кіровоградської міської ради Кіровоградської області"
Предмет: Інформатика
Тема уроку/години спілкування: Комп’ютерне моделювання. Карти знань. Редактори карт знань
Клас: 9
Мета вправи/заняття: Сформувати усвідомлення відповідальності кожного/-ї за використання досягнень наукового прогресу для безпеки суспільства засобами комп’ютерного моделювання.
Ключова складова громадянської компетентності: Знання та критичне розуміння світу
Додаткова/і складова/і компетентності: Відповідальність, Прийняття невизначеності та неоднозначності, Аналітичне та критичне мислення
Очікувані результати:

Учень/учениця:

- пояснює поняття карти знань; 

- уміє конкретизувати й уточнювати задачі моделювання;

- може встановлювати та описувати взаємозалежності між параметрами;

- може будувати карти знань в редакторі карт знань.

Тривалість вправи: 30 хвилин
Інструкція для проведення вправи:

1. Наголосіть на досягненнях науки у розвитку техніки. Запропонуйте учням/ученицям пригадати винаходи, які були зроблені з урахуванням розвитку інформаційного суспільства, й проаналізувати, яким чином вони вплинули на життя людини та суспільства. Зокрема, поговоріть про телебачення, комп'ютерну техніку, Інтернет.

2. Об'єднайте учнів/учениць у малі групи (по 4- 5 осіб), продемонструйте їм «Каскад наслідків», на одному прикладі поясніть, яким чином працювати з ним (Додаток 1).

4. Запропонуйте учням/ученицям шляхом жеребкування вибрати картку з назвою винаходу, який необхідно проаналізувати: телебачення, комп'ютерна техніка, Інтернет.

5. Запропонуйте дітям у групах створити карту знань у онлайн редакторі https://mind42.com. Наголосіть на необхідності спільної роботи в групі.

6. Після завершення роботи запросіть групи до презентації результатів.

7. Обговоріть здійснену роботу за такими запитаннями:

  • Яким чином застосування технічних винаходів впливало на розвиток суспільства?
  • Як змінювалися при цьому можливості людини?
  • Як це пов'язано з правами людини?
  • Яку відповідальність, на вашу думку, несуть люди, використовуючи різноманітні винаходи?
  • Що ви можете зробити особисто, щоб зменшити негативні наслідки винаходів у сфері телебачення, компютерної техніки, Інтернет?
  • Як співвідноситься те, що ви робили, з висловом Вацлава Гавела “Спасіння світу лежить у людському серці, у людській спроможності міркувати, в людській лагідності і у людській відповідальності. Ми все ще перебуваємо під впливом згубного і марного переконання, що людина є вершиною світобудови, а не просто частиною її... Ми все ще не знаємо, як поставити моральність попереду політики, науки та економіки. Ми все ще не здатні зрозуміти, що єдиним справжнім стрижнем всіх наших дій — якщо вони мають бути моральними — є відповідальність. Відповідальність є дещо вище, ніж моя родина, моя країна, моя фірма, мій успіх”?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні/учениці усвідомлюють відповідальність людини за винаходи та користування ними.

Роздаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

Компасіто: посібник з освіти дітей правам людини (вправа "Що, якщо...") Режим доступу: http://www.eycb.coe.int/compasito/ru/chapter_4/4_36.asp

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot 2024

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда