TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Дослідження та висновки

Вправа спрямована на розвиток аналітичного мислення та співпраці учнів шляхом проведення дослідження сили пружності пружини та побудови графіку залежності сили від видовження пружини, що дозволяє зробити висновки на основі отриманих даних та спільно обговорити результати.

Так: Апробована в рамках Програми
Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Навчально-виховний комплекс "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад" Костянтинівської міської ради Донецької області
Освітня галузь: Природнича
Предмет: Фізика
Тема уроку/години спілкування: Сила пружності
Клас: 7
Ключова складова громадянської компетентності: Уміння співпрацювати
Додаткова/і складова/і компетентності: Аналітичне та критичне мислення
Очікувані результати:

Зі стандарту:

  • формулює висновки за результатами дослідження (9 ПРО 1.5.3).

З дескрипторів:

  • може зробити висновки, базуючись на аналізі інформації.
  • здатен/-на ефективно та з повагою працювати з іншими людьми.
Критерії успіху для учнів / учениць: - я можу аналізувати отримані дані та роблю висновки про залежність між масою та довжиною пружини; - я ефективно та з повагою співпрацюю зі своїми однокласниками, ділюся знаннями та навичками, сприяючи успішному виконанню завдання групи; - я активно беру участь в обговоренні результатів зі своєю групою; - я чітко та впевнено презентую свої висновки перед класом, використовуючи графіки та аргументи для підтвердження своїх досліджень.
Тривалість вправи: 40 хв
Інструкція для проведення вправи:
  1. Об'єднайте учнів/учениць у 5 "домашніх" груп, спрямовуючи їх до співпраці та підтримки одне одного під час експерименту.
  1. Надайте чотирьом групам правильну гіпотезу, а одній групі – хибну (додаток 1). Поясніть, що експеримент розрахований на перевірку та підтвердження гіпотези.
  1. Забезпечте учням необхідне обладнання та матеріали для проведення дослідження сили пружності пружини. Учні виконують експеримент. Поясніть детальні кроки проведення експерименту та вимірювання довжини пружини при додаванні різних мас.

- Підготовка пружини: перед початком експерименту, учні мають переконатися, що пружина знаходиться у стані спокою, тобто не деформована.

- Фіксація пружини: попросіть учнів підвісити пружину на штатив або якимось іншим способом, щоб вона була готовою до вимірювання довжини та ваги.

- Вимірювання початкового стану пружини: учні мають зафіксувати початковий стан пружини, вимірявши її початкову довжину та записавши значення.

- Додавання мас: попросіть учнів додавати по одному грузику (100 г) до пружини та знову фіксувати довжину пружини для кожного доданого навантаження. 

- Запис даних: учні мають зберегти всі дані, отримані під час експерименту, у відповідній табличці.

- Повторення експерименту: для підвищення точності результатів, рекомендуйте учням повторити експеримент декілька разів, додаючи різні маси до пружини.

При проведенні експерименту наголосіть на дотриманні правил безпеки.

  1. Після завершення експерименту учні аналізують результати, розраховують силу пружності та будують графік залежності сили пружності від видовження пружини, формулюють висновки та обговорюють їх.
  1. Після того, як кожна "домашня" група зробила висновки,  запропонуйте учням розподілити між собою порядкові числа від 1 до 4, щоб утворити "експертні" групи. У кожну "експертну" групу входить один представник з кожної домашньої групи. Наприклад, учні, які отримали число 1, утворять "експертну" групу №1, учні з числом 2 – "експертну" групу №2 і так далі.
  2. Коли "експертні" групи утворено, учні починають взаємодіяти між собою та обговорюють свої дослідження, розрахунки, результати та висновки. Кожен представник з "домашньої" групи виступає перед "експертною" групою з результатами роботи своєї групи та висновками щодо хибності або правильності гіпотези.
  3. Після обговорення та аналізу учні з "експертних" груп повертаються в "домашні" групи. Кожен представник "експертної" групи ділиться результатами обговорення, зробленими під час роботи "експертних" груп.

Обговорення (дебрифінг)

  • Які відчуття були під час роботи у домашніх та експертних групах?
  • Що вам сподобалося найбільше в процесі дослідження та роботи в групах?
  • Чи були складнощі під час робот в групах? Які саме?
  • Як ви оцінюєте важливість комунікації та співпраці в  дослідженнях? Як вплинуло це дослідження на ваш погляд щодо колективної роботи та здібності працювати у команді?
  • Які основні висновки можна зробити на основі проведеного дослідження?
  • Як би ви порівняли результати експерименту та особисті якості людини? Чи існує взаємозв'язок між експериментом та якостями людини/ціннісними орієнтирами людини?
  • На вашу думку, як і де можна застосувати отримані знання і навички в реальному житті?
Додаткові матеріали: Завантажити файл...
Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Штатив з муфтою та лапкою, набір важків масою по 100 г, динамометр, лінійка з міліметровими поділками
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда