TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Дзеркало на долоні

Вправа сприяє усвідомленню, що кожна людина є особливою та неповторною, має власну індивідуальність, переконання та світогляд. Учасники/-ці, враховуючи власні спостереження, факти, досвід, складають позитивну характеристику однокласника/-ці, яка покращує його/її самооцінку.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Новоград-Волинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2 Житомирської області
Предмет: Іноземна мова
Тема уроку/години спілкування: All about my friends. Люди навколо нас. Reading.
Клас: 5
Мета вправи/заняття: Розвинути відчуття самоповаги та емпатії, взаєморозуміння між учнями/ученицями.
Ключова складова громадянської компетентності: Визнання цінності культурного різноманіття
Додаткова/і складова/і компетентності: Повага, Аналітичне та критичне мислення
Очікувані результати:

Учень/учениця:

  • уміє описувати зовнішність та риси характеру друга/подруги, використовуючи граматичні конструкції Present Simple, знає та застосовує правила вживання вивчених конструкцій; 
  • використовує лексичні одиниці теми (прикметники) для опису людини.
Тривалість вправи: 20 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
  1. Попросіть усіх учнів та учениць сісти в коло. Роздайте кожній дитині аркуш.
  2. Попросіть учнів/учениць покласти свою руку на аркуш та обвести її контур, посередині написати своє ім’я, якщо у класі є діти з однаковими іменами, тоді і прізвище.   
  3. Зауважте, що дивлячись на долоню людини, можна багато про неї дізнатися. Долоня є ніби відображенням, дзеркалом людини. 
  4. Попросіть учасників/-ць передати по колу свій аркуш із зображенням долоні людині, яка сидить праворуч, отримавши аркуш від людини ліворуч. 
  5. Поясніть, що отримавши аркуш, учень/-ця має написати на “пальці” речення (позитивний коментар) про власника/-цю долоні (наприклад, досягнення, позитивна робота та інші приємні, цікаві речі про цю особу), використовуючи конструкції: She is…= She’s... / He is…= He’s...; She has got... = She’s got... / He has got... = He’s got.... (Додатки 1,  2). 
  6. Наголосіть на тому, що речення на “пальцях” не повинні повторюватися. Дайте пів хвилини на написання коментаря.
  7. Попросіть учасників/-ць передати “долоню” з коментарем людині праворуч. 
  8. Продовжуйте гру 5 раундів, щоб на кожному “пальці” була написана інформація про власника/-цю “долоні”.
  9. Зберіть аркуші і рандомно оберіть одну “долоню”. Зачитайте характеристики. Запропонуйте учасникам/-цям здогадатися, хто власник/-иця цієї долоні. Можна обрати 2-3 “долоні” для вгадування.
  10. Поверніть “долоні” власникам/-цям. Дайте час, аби учні/учениці ознайомилися з коментарями.
  11. Проведіть обговорення. Запитання для дебрифінгу:
  • Як ви почувалися, пишучи щось позитивне про іншу особу? 
  • Які відчуття виникали у вас, коли ви читали приємні відгуки про себе?
  • На що ви спиралися (припущення, судження, факти), даючи характеристику однокласнику/однокласниці?
  • Чому не можна було писати одне й те ж речення на всіх аркушах, які вам передавали?
  • Що нового ви дізналися про себе із дзеркала на долоні?
  • Як нам у житті може знадобитися здатність бачити позитивні риси інших людей?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні та учениці усвідомлюють, що потрібно ставитися з повагою до оточуючих незважаючи на відмінності у зовнішності, рисах характеру, манері поведінки, уподобаннях, ми всі рівні, і кожен/-а має індивідуальні позитивні якості. 

Діти вчаться формувати думку про людину, не прислухаючись до різних чуток, а враховуючи власні спостереження, у них формується вміння критично осмислювати власні цінності та переконання.

Додаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

Український переклад: Наскрізні компетентності для демократії: 60 вправ для розвитку та оцінювання ставлень, умінь і знань. Видання друге© Європейський центр ім. Верґеланда, травень 2019 (вправа «Дзеркало, поговори зі мною!», с. 49–50).

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Найкраще кімнату підготувати так, щоби група могла сісти в коло. Ресурси та обладнання: аркуші паперу та ручки для кожного/-ї учасника/-ці.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда