TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Емоційна мозаїка героя

Використовуючи колесо емоцій (автор Роберт Плутчик) та метод прес діти структуровано висловлять власні почуття, викликані подіями твору та вчинками головного героя, а також поміркують як емоції впливають на вчинки людини.

Так: Апробована в рамках Програми
Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: комунальний заклад "Смілянська спеціалізована мистецька школа-інтернат Черкаської обласної ради"
Освітня галузь: Мовно-літературна
Предмет: Українська література
Тема уроку/години спілкування: Щедрий на добро внутрішній світ героя
Клас: 6
Ключова складова громадянської компетентності: Знання самого себе та критична самооцінка
Очікувані результати:

Висловлює в усній та/або письмовій формі власні почуття, враження, викликані прочитаним, своє ставлення до зображених у тексті (зокрема художньому тексті, медіатексті) людей, подій, ситуацій, явищ тощо  [6 МОВ 2.3.2-1].

Може описати, як його/її думки та емоції впливають на поведінку.

Критерії успіху для учнів / учениць: Аналізую, як емоції головного героя впливають на його вчинки; визначаю власні емоції; наводжу приклад з власного життя та/або життя своїх друзів про вплив емоцій на вчинки
Тривалість вправи: 25 хвилин
Інструкція для проведення вправи:

У доступному для дітей місці розмістіть колесо емоцій (автор Роберт Плутчик) (додаток 1)

Крок 1: запропонуйте учням/ученицям розглянути колесо емоцій. Нехай діти позначать (наліпками або маркерами) 1-2 емоцію/емоції, які вони відчували, коли читали твір Володимира Винниченка "Федько-халамидник".

Крок 2: запитайте у дітей, на якому із сегментів колеса з'явилося найбільше наліпок. Чому? 

Крок 3: об'єднайте дітей у 3 групи за словами-асоціаціями до уривків оповідання (додаток 2).

Крок 4: роздайте кожній групі уривок із твору і впродовж 1-3 хвилин, користуючись словами-асоціаціями нехай діти пригадають зміст уривків (додаток 3).

Крок 5:  нехай учні/учениці оберуть відчуття/емоції, які, на їхню думку, відчував у даній ситуації головний герой та напишуть спільно у групі висловлювання "Наші думки про те, що сталося" за алгоритмом. В допомогу їм буде роздруківка колеса емоцій (додаток 1).

Алгоритм виведений на екран. 

Алгоритм:

  1. Позиція. Висловіть і занотуйте свою думку одним реченням, з’ясуйте, у чому полягає ваше бачення: «Ми вважаємо, що коли Федько…., то він відчував калейдоскоп почуттів: ....».
  2. Обґрунтування. Наведіть причину появи цієї думки, тобто, на чому ґрунтуються докази на підтримку вашої позиції: «Він так почувався тому, що.... Він так вчинив тому, що......».
  3. Приклад. Наведіть факти, які демонструють ваші докази, вони підсилять вашу позицію: «...наприклад...».
  4. Висновки. Узагальніть свою думку, зробіть висновок про ваше ставлення до вчинку героя у даній ситуації та про те, як емоції та відчуття  впливають на вчинки людей «Отже, ми вважаємо, що ......”

Крок 6: запропонуйте кожній групі презентувати на загал свою роботу. 

Дебрифінг:

  1. Що було спільного та/або відмінного у презентаціях кожної групи? 
  2. Якою була робоча атмосфера саме у вашій групі?
  3. Які емоції вас мотивують на діяльність?
  4. Які емоції заважають вам працювати? 
  5. Розкажіть зі свого досвіду, надайте пораду/и, як справлятися з емоціями, які вас хвилюють.
Роздаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

Курс "Успішне вчителювання – прості рецепти на щодень"

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Парти розміщені острівцями для роботи в групах
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда