TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Факти в капелюсі

Вправа сприяє усвідомленню того, що кожна людина має право на охорону здоров’я та безпечне навколишнє середовище. Учасники/учасниці, працюючи над тезами, усвідомлюють цінність людського здоров’я та відповідальність людини за збереження довкілля.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: КЗ "Верхівцевська СЗШ №2 І-ІІІ ст." Верхньодніпровської районної адміністрації Дніпропетровської області
Предмет: Хімія
Тема уроку/години спілкування: Значення природних і синтетичних органічних сполук
Клас: 9
Мета вправи/заняття: Проаналізувати недоліки та переваги використання полімерів людиною та прийти до розуміння особистої відповідальності кожної людини за збереження свого здоров'я та здорового навколишнього середовища.
Ключова складова громадянської компетентності: Відповідальність
Додаткова/і складова/і компетентності: Впевненість у собі, Аналітичне та критичне мислення, Мовні, комунікативні вміння та багатомовність
Очікувані результати:

Учень/учениця:

- знає про суспільні проблеми, пов’язані із використанням полімерів та їх утилізацією;

- розуміє взаємозв’язок між діяльністю людини та суспільними проблемами;

- усвідомлює важливість активної участі та відповідальності за безпечне  використання полімерів;

- усвідомлює відповідальність за використання досягнень хімії для власної безпеки і безпеки  навколишнього середовища.

Тривалість вправи: 25 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
  1. Підготуйте картки з тезами, що стосуються переваг та недоліків полімерів. Складіть їх до капелюха (див. Роздаткові матеріали).
  2. Попросіть учнів/-ениць по черзі дістати картки з капелюха та протягом  однієї хвилини обдумати свій  коментар до даної тези.
  3. На дошці розмістіть схему "Використання синтетичних полімерів", у якій два розділи: "Переваги" і "Недоліки". Дайте можливість кожній дитині висловитися протягом 30 секунд з приводу даної тези та попросіть визначитися з розділом, до якого треба її прикріпити.
  4. Узагальнюючи дану схему, запропонуйте учням/-еницям висловити власну думку щодо розташування тез у розділах.
  5. Проведіть дебрифінг. Запитання для обговорення:
  • Які аргументи, висловлені однокласниками/-цями, здалися вам найбільш переконливими?
  • Яким чином проблеми використання полімерів пов‘язані з правами людини?
  • Хто несе відповідальність за забруднення навколишнього середовища полімерами та продуктами їх розкладу?
  • Що, на вашу думку, кожен/-а з нас може зробити, щоб знизити рівень навантаження на довкілля під час використання та утилізації полімерів?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Підведення до висновку про особисту відповідальність за збереження навколишнього середовища під час використання та утилізації полімерів та відповідальність за свою поведінку та дії.

Роздаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

Громадянська відповідальність: 80 вправ для формування громадянської та соціальної компетентностей під час вивчення різних шкільних предметів. 5-9 клас. Посібник для вчителя / Рафальська М., Боярчук О., Герасим Н. та ін. – Київ, 2017. – 136 с. - с. 101-102.

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Роздаткові матеріали, дошка, магніти або паперовий скотч.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда