TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

ГРА В РАДІСТЬ

А ви чули про гру в радість? Завдяки їй можна   навчитися позитивно сприймати життєві проблеми й допомагати іншим.

 

Так: Апробована в рамках Програми
Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Чернівецький ліцей №3 медичного профілю Чернівецької міської ради
Освітня галузь: Мовно-літературна
Предмет: Зарубіжна література
Тема уроку/години спілкування: Елеанор Портер «Полліанна». Щирість, мужність і оптимізм Полліанни, її позитивний вплив на життя міста, долю інших людей.
Клас: 5
Мета вправи/заняття: Розвиток позитивного мислення та емпатії, дослідження їхнього впливу на життя людей
Ключова складова громадянської компетентності: Емпатія
Очікувані результати:

Учень/учениця:

Розуміє та відтворює зміст почутого повідомлення (зокрема художнього тексту), толерантно реагує, використовуючи формули мовного етикету, етично висловлює власне ставлення до почутого.

Звертає увагу на почуття інших людей. Може зрозуміти, коли товариш потребує допомоги.

Здатен/-на описати почуття, що мають інші люди.

Критерії успіху для учнів / учениць: Я можу допомогти товаришеві, коли він потребує підтримки й поради. Я можу навести приклади подолання важкої ситуації завдяки позитивному мисленню, спираючись на власний досвід..
Тривалість вправи: 25-30 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
  1. Об’єднайте  учнів та учениць  в три групи, використовуючи вправу “Смаколики” (пригостивши дітей льодяниками трьох кольорів).
  2. Надайте кожній групі  лист паперу формату А3, розділений вертикальною лінією навпіл. (В лівій і правій частині листа прописані на великій відстані одне від одного 3 речення - життєві ситуації - однакові для обох частин, але різні для різних груп. Проміжки між реченнями необхідні для  запису міркувань дітей.)
  3. Запропонуйте учасникам і учасницям кожної з груп шляхом командного обговорення (5 -7 хвилин) визначити можливу для них реакцію на   ситуації та записати у лівій частині листа.
  4. Пригадайте разом з учнями “гру в радість” - улюблену гру Полліанни, головної героїні однойменного твору Елеонор Портер.
  5. Запропонуйте учасникам і учасницям гри заповнити праву частину листа можливими реакціями Полліанни на ті ж   ситуації, які вони вже обговорювали.
  6. На демонстраційний стенд закріпіть всі роботи груп. 
  7. Роздайте усім учням і ученицям по 6 стікерів двох кольорів. Запропонуйте їм по черзі підійти до листів інших команд і кольором відмітити свою реакцію на зазначені відповіді.  Один колір означатиме, що учню/учениці така реакція на ситуацію видається доречною, а інший - що учень/учениця не погоджується з такою реакцією на запропоновану ситуацію.
  8. Проведіть обговорення вправи:
  • Як вам було легше завершити речення (так, ніби це стосується вас, чи з позиції “гри в радість”)?
  • Яке речення вам було завершити найскладніше? Чому?
  • Якщо у вас було кілька варіантів продовження речення, як ви обирали той, який записували?
  • Про що слід задуматися під час виконання цієї вправи?
  • Яким чином ця вправа допоможе вам краще зрозуміти себе та інших людей?
  • Як можна навчити близьких людей  “грати в радість”?
Роздаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:
  1. Державний стандарт базової середньої освіти.  https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/898-2020-%D0%BF#Text .

  2. Рамка компетентностей для культури демократії. Том 2/ Рада Європи, “Центр освітніх ініціатив”. Львів, 2018.  https://drive.google.com/file/d/1vn4ZIxCklCXRdIGQAzrfS4SOAxkaxmPc/view?usp=sharing 

  3. Освітня збірка “ Усі різні - усі рівні”. Європейський центр ім.Вергеланда, вересень 2020, український переклад
Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Три листки А3 із завчасно підготовленими прописаними ситуаціями. 30 льодяників трьох кольорів (по 10 кожного кольору). Стікери двох кольорів. Маркери.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда