TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Гра з раціональними числами

Вправа допомагає згуртувати клас, узагальнити знання з теми: “Раціональні числа та дії з ними”. Об'єднавшись у групи, учні/учениці виконують завдання та міркують про те, що робить групу людей командою. Рекомендується проводити вправу на вулиці. 

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Комунальний заклад "Маріупольська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №45 Маріупольської міської ради Донецької області"
Предмет: Математика
Тема уроку/години спілкування: Раціональні числа та дії з ними
Клас: 6
Мета вправи/заняття: Відпрацювати знання і вміння з теми: “Раціональні числа та дії з ними”, розвивати співпрацю в команді.
Ключова складова громадянської компетентності: Уміння співпрацювати
Додаткова/і складова/і компетентності: Емпатія, Гнучкість та вміння адаптуватися
Очікувані результати:

Учень/учениця:

- розуміє визначення раціональні числа;

- уміє знаходити додатні та від’ємні числа;

- розвиває ініціативність, комунікативні навички, уміння працювати в групах.

Тривалість вправи: 25 хвилин
Інструкція для проведення вправи:

Вправу пропонується проводити на вулиці за 25 хвилин до закінчення уроку. Завчасно намалюйте координатну пряму з позначками (Додаток 1. Малюнок на асфальті).

  1. Об'єднайте учнів/учениць у дві команди за допомогою “розподільного ковпака”. Поясніть, що кожна дитина має підійти до ковпака і витягнути з нього картку з прикладом на додавання та віднімання раціональних чисел (Додаток 2. Картки для об'єднання у команди.). Якщо у відповіді буде від’ємне число - учень/учениця йде до команди 1, якщо додатне число - до команди 2. Дайте дітям одну хвилину, щоб вони обрали назву команди.
  2. Коли команди сформувались, роздайте запитання з теми “Раціональні числа та дії з ними” кожній команді (Додаток 3. Питання до команд).
  3. Роздайте кожній команді набір карток (Додаток 4. Картки приклад та буква слова). Примітка: треба завчасно роздрукувати, розрізати картки з буквами та прикладами, щоб роздати їх кожній команді. Розв’язавши приклади, діти отримають числа. Кожне число співвідноситься з певною буквою. Коли учні/учениці займуть свої місця на координатній прямій згідно з відповідями прикладів, вони отримають словосполучення: у першій команді “Команда додатних”, другій команді - "Команда від’ємних”.
  4. Проведіть дебрифінг. Запитання для обговорення:
  • Що ви відчували, коли брали участь у вправі?
  • Які емоції викликала у вас ця вправа?
  • Чи було легко? Чому так? Чому ні?
  • З якими складнощами ви зіткнулися під час вправи?
  • Як обрали назву та чому саме таку?
  • Що робить групу людей командою?
  • Що вам допомагало?
  • Що вам заважало швидко виконати завдання?
  • Яку пораду своїй команді ви б могли дати для подальшої ефективної роботи?

       5. Після обговорення запропонуйте учням/ученицям скласти список порад “Як ефективно працювати в команді”.     

Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні/учениці удосконалюють комунікативні навички, уміння співпрацювати. Діти співпрацюють у процесі повторення матеріалу з теми “Раціональні числа та дії з ними”, допомагають і підтримують одне одного. Кожен/кожна учень/учениця відчувають себе частиною команди.

Роздаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

Підручник з математики 6 клас, автор А.Г.Мерзляк; В.Б. Полонський; М.С. Якір. 2014 рік.

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Крейда, кольоровий папір.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда