TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Історичне кафе

Вправа сприяє усвідомленню, що історія країни – це історія людей.

Учні/учениці, знайомлячись із творами мистецтва на історичну тематику, виявляють емоційно-ціннісне ставлення до історії.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Харківська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №87 Харківської міської ради Харківської області
Предмет: Історія
Тема уроку/години спілкування: Мистецьке осмислення минулого
Клас: 5
Мета вправи/заняття: Формувати громадянську свідомість учнів/учениць, якій притаманно почуття приналежності до свого народу, до культурних і історичних цінностей України, через знайомство і емоційно-ціннісне ставлення до мистецьких творів про історію України.
Ключова складова громадянської компетентності: Емпатія
Додаткова/і складова/і компетентності: Громадянська свідомість, Аналітичне та критичне мислення, Уміння співпрацювати
Очікувані результати:

Учень/учениця:

  • розуміє, що мистецтво може відображати історичне минуле;
  • виявляє емоційно-ціннісне ставлення до історичних подій і явищ через мистецькі твори.
Тривалість вправи: 35 хвилин (вправа є основною складовою уроку)
Інструкція для проведення вправи:

Поясніть, що учні/учениці, працюючи в групах, мають ознайомитися з творами мистецтва, що зображують певні епізоди історії України, і спробувати зрозуміти, що саме зображено, відповісти на питання, а те, що не зрозуміло, допоможуть з’ясувати учасники/учасниці інших груп. Поясніть, що колективно будуть знайдені відповіді на всі питання.

  1. Об’єднайте учнів/учениць у 6 груп (кількість груп може бути збільшена чи зменшена), кількість членів/членкинь групи залежить від кількості учнів/учениць у класі, оптимально - 3-5 осіб. Способи об’єднання можуть бути різними, наприклад, за результатами попередньої перевірочної роботи назвіть 6 дітей, які отримали вищі оцінки. Вони сьогодні будуть капітанами/-ками команд. Капітани/-ки по черзі викликають по одному/-ій учню/-ениці, набираючи собі команду.
  2. Запросіть команди сісти за столи, роздайте аркуші паперу з наклеєним зображенням мистецького твору про історію України (Додаток 1).
  3. Поясніть, що зараз команди мають обговорити побачене на зображенні і дати відповіді на питання стосовно зображеного явища/події (Додаток 2). Питання можуть бути роздруковані, вивішені на дошці аби висвітлені на екрані.
  4. Поясніть, що після обговорення у команд можуть виникнути питання щодо мистецьких творів чи подій, які вони зображують. Попросіть дітей усі питання, що виникли, і на які команди не знають відповіді чи не впевнені у своїй правоті, записати на папері на вільних полях біля зображень.
  5. Через 3-4 хвилини обговорень запросіть команди пересісти за інші столи (за годинниковою стрілкою). Тут команди бачать інше зображення і питання, записані попередньою командою. Поясніть, що команда,яка тільки-но сіла за стіл, має роздивитися зображення, відповісти на питання, записати відповіді поряд з питаннями, а також може додати свої запитання.
  6. Пункт 5 повторіть кілька разів, щоб всі команди побували за всіма столами і повернулися до свого столу.
  7. Дайте час на ознайомлення дітей із відповідями інших команд на свої запитання.
  8. Проведіть обговорення за такими питаннями:

- Чи сподобалася вам вправа? Чому?

- Які були розбіжності у учасників/учасниць щодо відповідей на запитання?

- Як ви доходили згоди у відповідях на запитання?

- На які питання відповідати було легко? На які складно?

- Які питання виникли у вас щодо мистецького твору?

- Чи допомогли вам учасники/учасниці інших команд краще зрозуміти мистецький твір, який ви отримали?

- Що об’єднує всі мистецькі твори, з якими ви познайомилися?

- Що відрізняє всі мистецькі твори, з якими ви познайомилися?

- Чи дізналися ви щось нове про історію України під час вправи?

- Який твір мистецтва викликає у вас найсильніші емоції? Чому?

- Чи можна через мистецтво знайомитися з історією?

- У чому особливість знайомства з історією через мистецькі твори?

- Де в нашому місті можна познайомитися з творами мистецтва?

Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні/учениці усвідомлюють, що історія країни складається з історії людей. У результаті вправи учні/учениці розуміють, що історичний поступ нашої країни складається з героїчних і трагічних сторінок, і люди, що жили в різні часи, поділяли долю своєї держави. Мистецькі твори сприяють більш емоційному сприйняттю історичних подій і долі наших предків, зацікавлюють учнів/учениць.

Додаткові матеріали: Завантажити файл...
Роздаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

Життя з протиріччями: Навчання суперечливих питань шляхом освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини (ОДГ/ОПЛ). Навчальний курс для вчителів (вправа «Світове кафе», с.57–59).

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Облаштування класної кімнати: парти і стільці можуть бути розставлені у відповідності до кількості груп і учасників (якщо часу перед уроком обмаль, то парти і стільці можна залишити на звичних місцях, а за необхідності п’ятий стілець можна доставити). Матеріали: 6 аркушів для фліпчарту з наклеєним мистецьким твором у центрі (Додаток 1); маркери (3-4 на стіл).
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда