TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Хмара слів

Вправа сприяє усвідомленню, що кожна людина гідна поваги й має право проживати у безпечному навколишньому природньому середовищі, яке не заподіює шкоди життю та здоров’ю, несе відповідальність за наслідки небезпечного поводження з вогнем, сприяє формуванню у здобувачів/-ок освіти відповідальності за збереження повітря від шкідливих чинників. Учні/учениці, базуючись на знаннях та життєвому досвіді, створюють хмару слів, що висвітлює ставлення до стану повітря як важливого компонента існування людства й життя на Землі.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Харківська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 87 Харківської міської ради Харківської області
Предмет: Хімія
Тема уроку/години спілкування: Колообіг оксигену в природі. Озон. Проблема чистого повітря. Застосування та біологічна роль кисню
Клас: 7
Мета вправи/заняття: Пояснити учням/ученицям згубні наслідки зневаги до природи; спонукати їх до дій у своїй громаді щодо поліпшення стану навколишнього середовища в своїй місцевості; формувати почуття відповідальності за власні вчинки.
Ключова складова громадянської компетентності: Громадянська свідомість
Додаткова/і складова/і компетентності: Повага до людської гідності та прав людини, Відповідальність
Очікувані результати:

Учень/учениця:

- знає умови виникнення й припинення горіння;

- дотримується запобіжних заходів під час використання процесів горіння;

- оцінює вплив діяльності людини на стан повітря;

- усвідомлює  наслідки небезпечного поводження з вогнем, відповідальність за збереження повітря від шкідливих викидів.

Тривалість вправи: 25 хвилин
Інструкція для проведення вправи:

1.     На початку уроку на столі вчителя стоїть коробка з малюнками повітряних кульок блакитного та сірого кольору (Додаток 1). Діти обирають собі повітряну кульку, таким чином утворюються дві групи – блакитні та сірі.

2.     Для роботи групи отримають шаблон півкулі планети Земля (ліва та права частини) (Додаток 2), єдиний шаблон хмари слів для всього класу (Додаток 3).

3.     Блакитні  отримують шаблон хмари слів, в якому  занотовані різні фактори, що впливають на стан повітря.  Команда обирає й пояснює, спираючись на знання з теми та життєвий досвід, які фактори або дії позитивно впливають на стан повітря. Обрані фактори учні та учениці вписують у повітряні кульки блакитного кольору й прикріплюють їх до своєї половини півкулі плакату планети Земля (ліва сторона шаблону). Блакитний колір кульок символізує чисте повітря.

4.     Команда сірих отримує такий же шаблон хмари слів, у якій занотовані різні фактори, що впливають на стан повітря. Учасники/-ці команди так само обирають й пояснюють, спираючись на знання з теми та життєвий досвід, які фактори або дії негативно впливають на стан повітря. Обрані фактори учні та учениці вписують у повітряні кульки сірого кольору й прикріплюють їх до своєї половини півкулі  плакату планети Земля ( права сторона шаблону). Сірий колір кульок символізує забруднене повітря.

 5. Презентація роботи груп.

* Групи почергово оприлюднюють та пояснюють вибір факторів, що сприяють покращенню або погіршенню стану повітря.

*  Група сірих першою демонструє результати роботи групи й фіксує свій шаблон (половину півкулі Землі з написами на повітряних кульках) на дошці.

* Група блакитних демонструє результати роботи другою й фіксує свій шаблон (половину півкулі Землі з написами на повітряних кульках) до дошки.

6. Підбиття підсумків. Запитання для обговорення:

  - Як ви почуваєте себе?

  - Як вам працювалося в групах?

  - Які фактори, дії мають найбільш негативний вплив на стан повітря? Чому?

  - Які заходи має здійснити людство для збереження балансу кисню на Землі?

  - Як змінилося ваше ставлення до питання забруднення?

  - Що я можу зробити для покращення повітря в своїй оселі, районі, місті, на планеті?

 Учитель/-ка фіксує відповіді учасників/-ць у шаблон хмари блакитного кольору (Додаток 4) на  дошці, утворюючи нову хмару слів. У створеній хмарі слів є тільки ті дії та фактори, які забезпечують збереження спільного багатства громадян/-ок усіх держав ─ повітряної оболонки. 

Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні та ученицірозуміють, що кожна людина має право на безпечне навколишнє природне середовище. Діти усвідомлюють, що мають відповідальність за власні вчинки, можуть   зменшити згубні наслідки стану повітря, дотримуючись правил, що були визначені у спільній роботі.

Додаткові матеріали: Завантажити файл...
Роздаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

КОМПАС: Посібник з освіти в галузі прав людини за участі молоді – вправа "Теги для запам’ятовування", стор. 285.

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Облаштування класної кімнати: кожна група сідає за 4 об’єднані парти, яких розміщені стільці. Матеріали: папір для нотаток (1 аркуш на кожну дитину), маркери синього та чорного кольору; двошаровий скотч для прикріплення кульок до плакату; магніти для фіксування плакатів на дошці.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда