Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.
Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку вправ заявленій тематиці.
Фільтр
Хвилиночку!
Вправа сприяє усвідомленню, що кожна людина є особливою, має власну індивідуальність, переконання та світогляд.
Під час цієї вправи учні мають виявити спритність і винахідливість, аби протягом хвилини обговорити взаємозв’язок між органічними сполуками та їх застосуванням.
П.І.Б. автора: Іванова Тетяна Анатоліївна
E-mail автора: sheeee68@gmail.com
Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Слов'янський педагогічний ліцей Слов'янської міської ради Донецької області
Предмет: Хімія
Тема уроку/години спілкування: Органічні сполуки. Шкідливий вплив вживання алкоголю, наркотичних речовин та тютюнових речовин на організм людини
Клас: 11
Форма/метод роботи: індивідуальна робота, фронтальна робота
Ключова складова громадянської компетентності: Аналітичне та критичне мислення
Додаткова/і складова/і компетентності: Відповідальність, Уміння самостійно вчитися
Очікувані результати:
Зрозуміти, що права людини є взаємопов'язаними і неподільними. Розвинути критичне мислення, впевненість у собі, для висловлення власної думки.
Навчальні результати з програми навчання:
сформувати уявлення про значення хімії в житті й техніці, у розв'язанні глобальних проблем людства; усвідомлює багатоманітність речовин, їх форм і взаємозв'язків; виховує бажання вивчати природничі науки.
Тривалість вправи: 40 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
Запропонуйте учням сісти в коло.
Пустіть по колу капелюха. Нехай кожен учасник по черзі, не дивлячись, витягне з капелюха папірець.
Дайте учасникам 5 хвилин, аби кожен підготував свою однохвилинну промову на тему хімічних властивостей спиртів, їх застосування та отруйність. Умови: жодних зупинок і жодних повторів.
Учні по колу презентують свої «промови».
Після кожної «промови» давайте учасникам 2-3 хвилини на короткі коментарі, використовуючи техніку формувального оцінювання “Дві зірки і побажання”. Якщо їм хочеться сказати більше, занотуйте відповідну тему й погодьтеся повернутися до неї наприкінці.
Після того, як усі висловляться, завершіть ті обговорення, які довелося перервати.
Питання для обговорення (дебрифінг):
Які теми виявилися найважчими й чому?
Яке з формулювань було найбільш спірним і чому?
Що з почутого для учасників виявилося найбільш несподіваним?
Чому встановлено вікові обмеження на продаж алкогольних і тютюнових виробів неповнолітнім?
Чи не суперечать праву людини на життя продаж алкоголю та тютюну або його заборона?
Підсумок за результатами проведення вправи:
Учні навчаться дослуховуватися до думки інших, давати зворотній зв’язок, поважаючи думку інших. Встановлять зв’язку між хімічними властивостями спиртів і наявністю функціональної гідроксильної групи, усвідомлять сфери використання спиртів та тютюнових виробів, їхню отруйність, шкідливий вплив на організм людини