TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Хвилиночку! Поговоримо про диктатуру Гая Юлія Цезаря

Учні/учениці розвивають уміння чітко, зрозуміло, лаконічно висловлювати власну думку про взаємозв’язок між правами людини і політикою диктатора Юлія Цезаря.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД "МЕРЕФ`ЯНСЬКИЙ МЕДИЧНИЙ ЛІЦЕЙ" МЕРЕФ`ЯНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Предмет: Історія
Тема уроку/години спілкування: Диктатура Гая Юлія Цезаря
Клас: 6
Мета вправи/заняття: Формувати у шестикласників/-ць повагу до людської гідності та прав людини; уміння висловлювати думку про взаємозв’язок і неподільність прав людини, аналізуючи інформацію про диктатуру Гая Юлія Цезаря.
Ключова складова громадянської компетентності: Повага до людської гідності та прав людини
Додаткова/і складова/і компетентності: Визнання цінності демократії
Очікувані результати:

Учень/учениця:

  • може пояснити суть понять «диктатура», «демократія»;
  • може описати й охарактеризувати права людей та закони Гая Юлія Цезаря, його внутрішню та зовнішню політику;
  • може пояснити, як у добу античності соціальне становище особи впливало на її повсякденне життя;
  • може пояснити зміст прав і обов’язків громадян Риму, безправ’я рабів/рабинь.
Тривалість вправи: 40 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
  1. Підготуйте окремі папірці (папіруси) з твердженнями.
  2. Поясніть, що зараз по колу пустите капелюх, щоб кожна дитина змогла по черзі витягти папірус (папірець) із твердженням; потім дасте 5 хвилин, аби всі індивідуально могли підготувати однохвилинну промову «Як дане твердження було реалізоване в Римі за часів диктатури Гая Юлія Цезаря?». Умова: кожен/-а по черзі презентує свою промову без жодних зупинок і повторень; при цьому інші уважно слухають, щоб не допустити повторів під час свого виступу, і в зошиті фіксують факти, названі доповідачами/-ками, у дві колонки:
  • І колонка - "Підтримка прав людини";
  • ІІ колонка - "Порушення прав людини". Попередьте учнів/учениць: якщо у когось під час промови однокласників/-ць виникають питання, то вони мають зафіксувати їх у зошиті. Наприкінці буде загальне обговорення у форматі «запитання-відповіді».

       3. Обговоріть вправу після її завершення:

  • Стосовно яких тверджень важко було говорити без зупинки протягом хвилини?
  • Що з почутого виявилося найбільш несподіваним?
  • Обговоріть результати роботи учнів/учениць із таблицею «Підтримка і порушення прав людини в Римі за часів диктатури Гая Юлія Цезаря». Для цього скористайтеся пустою таблицею на аркуші фліпчарта, куди можна приклеювати заготовлені картки з написами тих прав, які підтримано чи порушено у згаданих фактах, на думку учнів (Додаток).
  • Що впливало на розвиток прав людини за часів диктатури Цезаря?
  • Що впливає на розвиток прав людини сьогодні?

 

Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні/учениці переконуються в тому, що до всіх громадян/-ок треба ставитися однаково та неупереджено, відповідно до закону.

Роздаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

КОМПАС: Посібник з освіти з прав людини за участю молоді, с.303-306.

 

https://www.coe.int/uk/web/compass/just-a-minute

 

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Годинник із секундною стрілкою або таймер, капелюх, твердження – по одному на учасника/-цю, таблиця для підсумків роботи на аркуші фліпчарту «Підтримка і порушення прав людини в Римі за часів диктатури Гая Юлія Цезаря», картки з написами прав людини (Додаток).
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда