TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Хвилиночку! Поговоримо про генетично модифіковані організми

Учні та учениці протягом хвилини висловлюють власну думку про значення застосування генетично модифікованих організмів для суспільства

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД "МЕРЕФ`ЯНСЬКИЙ МЕДИЧНИЙ ЛІЦЕЙ" МЕРЕФ`ЯНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Предмет: Біологія
Тема уроку/години спілкування: Генетично модифіковані організми
Клас: 9
Мета вправи/заняття: Сформувати в учнів та учениць уміння використовувати докази для підтвердження власної думки, усвідомлене й відповідальне ставлення до застосування генетично модифікованих організмів.
Ключова складова громадянської компетентності: Громадянська свідомість
Додаткова/і складова/і компетентності: Відповідальність, Аналітичне та критичне мислення
Очікувані результати:

Учень/учениця:

- пояснює можливості використання трансгенних організмів;

- обґрунтовує необхідність обережного ставлення до продуктів з генетично модифікованих організмів;

- висловлює судження щодо необхідності охорони власного здоров’я та раціонального використання природних ресурсів.

Тривалість вправи: 40 хвилин
Інструкція для проведення вправи:

Попередня підготовка. На попередньому уроці діти отримали завдання проаналізувати можливі ризики та етичні проблеми, пов'язані з використанням генетичної інженерії, використовуючи матеріал підручника біології та публікації в мережі Інтернет.

  1. Запропонуйте учасникам/учасницям сісти в коло.
  2. Пустіть по колу капелюх. Нехай кожен/-а учасник/-ця по черзі, не дивлячись, витягне з капелюха папірець з твердженням. Дайте учасникам/учасницям 5 хвилин, аби кожен/-а підготував/-ла свою однохвилинну промову на тему речення, яке йому/їй дісталося без жодних зупинок і повторів.
  3. Далі запропонуйте по колу висловити свою «промову» кожному/кожній.
  4. За потреби після кожної «промови» давайте учасникам/учасницям до 1 хвилини на уточнення і пояснення, якщо в когось виникли питання.
  5. Проведіть "мозковий штурм", поставивши питання "Від кого залежить безпека використання ГМО?" (ви або учні/учениці по черзі мають фіксувати відповіді на фліпчатрі /дошці):
  6. Проведіть дебрифінг. Запитання для обговорення:
  • Яке питання, на вашу думку, було сформульовано не зрозуміло?
  • Що з почутого виявилося найбільш несподіваним?
  • Чи стали б ви самі вживати продукт, знаючи, що він містить трансгенні організми?
  • Які права людини порушуються у зв’язку з використанням ГМО?
  • Яким чином ми можемо захистити власні права і права інших людей як споживачів продуктів харчування?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Коли учень/учениця розуміє позитивні й негативні наслідки застосування ГМО, він/вона усвідомлює, що існує зв’язок між правами людини на безпеку, на достатнє харчування, на інформацію з потребою використовувати досягнення біотехнології. Учні та учениці усвідомлюють те, що власна життєва позиція відповідального громадянина щодо застосування трансгенних культур полягає в небайдужому ставленні до маркування виробниками продуктів харчування, пропаганді знань про безпеку використання ГМО.

Роздаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:
Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Формулювання (по одному на дитину), капелюх, годинник із секундною стрілкою або таймер.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда