TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Хвилиночку! Поговоримо про критичну оцінку інформації

Вправа допомагає визначити основні критерії правдивої інформації, сприяє усвідомленню, що інформацію слід сприймати критично, аналізувати надійність джерела інформації. Учасники/учасниці, базуючись на фактах, досвіді, порадах, доходять висновку, що інформацію потрібно перепровіряти в кількох джерелах.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Новоселицька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Полонської міської ради об'єднаної територіальної громади Хмельницької області
Предмет: Інформатика
Тема уроку/години спілкування: Критичне оцінювання інформації, отриманої з інтернету.
Клас: 5
Мета вправи/заняття: Розвивати аналітичне мислення шляхом критичної оцінки будь-якої інформації, джерел інформації, зокрема ресурсів інтернету.
Ключова складова громадянської компетентності: Аналітичне та критичне мислення
Додаткова/і складова/і компетентності: Уміння співпрацювати, Знання та критичне розуміння світу
Очікувані результати:

Учень/учениця:

- знає і розуміє важливість критичної оцінки інформації;

- уміє аналізувати інформацію, джерела інформації, робити висновки.

Тривалість вправи: 30 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
  1. Об’єднайте дітей у 4 групи за обраними на початку уроку геометричними фігурами (1 хвилина) (Додаток 1).
  2. Перед тим, як учні/учениці розпочнуть роботу в групі, нагадайте, що усі учасники/-ці команди мають включитися в роботу і працювати на загальний результат.
  3. Попросіть дітей по одному/-ій представнику/-ці з групи по черзі дістати із скриньки аркуш, на якому записані твердження, завдання:
  • Інформація — це відомості, знання, які ми отримуємо із зовнішнього світу. Якими властивостями вона має володіти, щоб стати вам у нагоді? (Додаток 2) (Відповідь: правдивою, об’єктивною, повною, актуальною, корисною, зрозумілою).
  • Джерело інформації – об’єкт, що надає інформацію. Яким джерелам ви довіряєте? Аргументуйте відповідь? (Додаток 3)
  • Інформація не завжди є правдивою. Як відрізнити правду від «локшини»? (Додаток 4).
  • Ви часто заходите на різні сайти, готуючись до уроків або просто «мандруючи» інтернетом. Неправдива інформація спотворює дійсність і, навіть, може нести загрозу. Які критерії допоможуть тобі критично оцінити сторінку веб-сайту як джерела інформації? (Додаток 5).
  1. Дайте дітям 5 хвилин на підготовку завдання. Поясніть, що вони мають обрати спікера/-ку від групи. Спікер/-ка має проголосити їхню думку, причому має говорити без жодних зупинок, жодних повторів та не більше однієї хвилини.
  2. Організуйте прослуховування усіх промов.
  3. Дайте після кожної презентації 1-1,5  хвилини на короткі коментарі від учасників/-ць інших команд (назвіть один позитивний момент презентації, не повторюючи сказаного попередньою командою).
  4. Проведіть дебрифінг та оцінювання: (5-6 хвилин). Запитання для обговорення:
  • Як вам працювалось в команді? Які емоції ви відчували?
  • Чим саме корисною є та інформація, яку ви сьогодні отримали?
  • Які першочергові поради ви дали би своїм батьками щодо критичної оцінки інформації з інтернету? 
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні/учениці знають, що інформація буває правдивою і неправдивою; розуміють, що інформацію потрібно перевіряти, використовуючи кілька джерел; можуть назвати критерії, за якими варто оцінювати сторінку веб-сайту як джерела інформації.

Додаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

Посібник з освіти в галузі прав людини за участі молоді «Компас» (Вправа «Хвилиночку!»), с. 303–306.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда