TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Хвилиночку! Поговоримо про музичну культуру рідного краю

Ваші учні та учениці на уроці музичного мистецтва пасивні і не проявляють ініціативи? Тоді ця вправа для вас! Адже вона допоможе виявити винахідливість та творчість, щоб обговорити протягом хвилини музичну культуру рідного краю.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Новоселицька загальноосвітня школа I-III ступенів
Предмет: Мистецтво
Тема уроку/години спілкування: Музична культура рідного краю
Клас: 7
Мета вправи/заняття: Розвивати навички демократичного обговорення дискусійних питань; формувати ціннісне ставлення до музичної культури рідного краю, повагу до творчості видатних діячів/-ок нашої громади.
Ключова складова громадянської компетентності: Визнання цінності культурного різноманіття
Додаткова/і складова/і компетентності: Громадянська свідомість, Відповідальність, Знання та критичне розуміння світу
Очікувані результати:

Учень/учениця:

- знає і розуміє музичну культуру рідного краю та її етнічні особливості;

- може аналізувати музичну культуру рідного краю та знаходити про неї необхідну інформацію;

- виявляє своє ставлення до творів мистецтва.

Тривалість вправи: 25 хвилин
Інструкція для проведення вправи:

Об’єднання у групи (3 хвилини)

Запропонуйте учням/ученицям із закритими очима обрати одну нотку (підготуйте достатню кількість ноток, роздрукувавши на кольоровому принтері (Додаток 1). Попросіть дітей розплющити очі й утворити три команди відповідно до кольорів ноток у їхніх руках:

  • 1 команда: ті, у кого ноти синього кольору;
  • 2 команда: ті, у кого ноти червоного кольору;
  • 3 команда: ті, у кого ноти зеленого кольору.

Організаційний блок (3 хвилини)

1. Запропонуйте кожній команди демократичним способом (добровільно) розподілити між собою сфери відповідальності, будьте готові допомогти учням/ученицям у розподілі ролей.

  • 2 учні – спікери/-ки (вони будуть презентувати напрацювання свої команди);
  • 2 учні – візуалісти/-ки (на аркуші паперу яскраво та лаконічно зображують усі думки своєї команди);
  • 1 учень - годинникар/-ки (слідкує за часом, який відведений на виконання вправи).

Наголосіть на тому, що не зважаючи на ролі, усі учасники(ці) команди мають висловити свою думку і усі працюють на загальний результат.

2. Запропонуйте кожній команді обрати один конверт, у якому знаходиться одне твердження, яке стане темою їхнього обговорення.

Твердження, які можна використати (Додаток 2):

  • Традиційно наша місцевість славиться любов’ю до української народної пісні та відродженням фольклорних надбань.Які музичні традиції рідного краю ви можете назвати та розповісти про них? Чому вони важливі?
  •  Композитор/-ка здатен/-а виразити музикою відчуття, передати настрій, емоційно впливати на слухача/-ку. Які вам відомі композитори/-ки нашого краю? Чому важливо популяризувати їхню творчість?
  • Музикант/-ка-виконавець/-иця вміє тонко і глибоко зрозуміти і розкрити твори перед слухачами. А кого ви знаєте з найвідоміших музикантів/-ок-виконавців/-иць, які прославляють наш край? Як у їхній творчості проявляється приналежність саме до нашого регіону?
  • У кожному регіоні - своя історія і власні традиції, та все ж ми єдині у своєму прагненні до прекрасного. Спробуйте порівняти музичну культуру свого краю з європейською музичною культурою. Що між ними спільне, а що відмінне? Як збагачується культурне різноманіття завдяки постійним обмінам і взаємодії між культурами?
  •  Музичні заклади - це осередок творчості та місце розвитку творчої особистості. Які вам знайомі заклади мистецтва, які знаходяться поблизу нас? Спробуйте зробити їм рекламу та переконати своїх друзів, що мистецька освіта це важливо!

  Наголосіть, що час на виконання вправи 10 хвилин.

3.  Запропонуйте учасникам/учасницям вправи згадати усі набуті знання з цієї теми, і візуально на ватманах висвітлити своє питання. Поясніть, що діти мають бути готовими протягом 1 хвилини презентувати свої напрацювання. Умова: жодних зупинок, жодних повторів.

4. Організуйте презентацію напрацювань (3 хвилини).

5. Проведіть дебрифінг (7 хвилин). Використайте такі запитання для обговорення:

  • Чому важливо популяризувати творчість видатних композиторів/-ок та виконавців/-иць-вокалістів/-ок нашого краю?
  • Чому ми маємо цінувати музичне розмаїття у нашій спільноті?
  • Як зберегти музичні звичаї та традиції рідного краю?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні/учениці усвідомлюють важливість популяризації музичної культури рідного краю та набувають навичок міжособистісної взаємодії.

Додаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

Посібник з освіти в галузі прав людини за участі молоді «Компас» (вправа «Хвилиночку!»), с. 303–306

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда