TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Хвилиночку! Поговоримо про толерантне ставлення до інших

Вправа сприяє усвідомленню, що кожна людина – це особистість, ніхто не може примушувати її зрікатися власної думки та права на самореалізацію. Завжди знайдеться людина, яка  зрозуміє та підтримає.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Новоселицька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Полонської ОТГ
Предмет: Українська література
Тема уроку/години спілкування: Емма Андієвська «Говорюща риба». Принципи толерантного ставлення до інших, вірності мріям, прагнення гармонії зі світом
Клас: 6
Мета вправи/заняття: Скерувати учнів та учениць до міркування щодо питань моралі, дружби та сили слова; спонукати до самореалізації, розвитку власної індивідуальності та взаємодії з іншими представниками/-цями суспільства.
Ключова складова громадянської компетентності: Повага до людської гідності та прав людини
Додаткова/і складова/і компетентності: Аналітичне та критичне мислення, Вміння слухати та спостерігати
Очікувані результати:

Учень/учениця:  

-  висловлює судження про важливість проблем, порушених у творі та актуальність їх; знаходить аналогії в повсякденному житті;

- аналізує життєві ситуації з погляду гуманізму, толерантного ставлення до людей;

- дискутує щодо проблем таланту, неординарності, «білих ворон».

Тривалість вправи: 25 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
  1. Запропонуйте учасникам/учасницям сісти в коло.
  2. Пустіть по колу капелюха. Нехай кожен/-а учасник/-ця по черзі, не дивлячись, витягне з капелюха квадратики з малюнками (Додаток 1). На бічній стороні вони побачать малюнки: рибу, рибалку, жінку рибалки, рибну спільноту. Відповідно до малюнків на квадратиках учні/учениці мають об’єднатися в чотири групи.
  3. Роздайте кожній групі (кількість учасників/-ць у групі визначає вчитель/-ка, це залежить від того, скільки дітей у класі) питання для обговорення (Додаток 2):

1 група.  Хто з персонажів казки більш нещасний: неприйнята серед своїх «говорюща» риба, яка трагічно загинула, чоловік, який втратив друга, чи жінка, яка не вміє бачити незвичайного. Оберіть для себе більш прийнятну версію та аргументуйте її.

2 група. З’ясуйте, хто ж винен у смерті «говорющої» риби: чоловік, який не пояснив дружині, що його друг є рибою, чи жінка, яка не прислухалася до голосу рибини.

3 група. Чи згодні ви з думкою, що горе рибалки більше, аніж смерть говорющої риби?  

4 група. Ким насправді була «балакуща» риба: невизнаним генієм із трагічною долею чи зрадником, який за казковим каноном, отримує по заслузі? Обгрунтуйте свою думку.

  1. Надайте 10 хвилин на обговорення кожній групі.
  2. Запросіть представників/-ць груп презентувати відповідь на запитання протягом 1 хвилини.
  3. Після «промови» кожної групи дайте учасникам/-цям 1–2 хвилини на короткі коментарі. Можливо, учасники/-ці з інших груп схочуть висловити свої думки щодо порушенного питання.
  4. Проведіть обговорення (після того, як усі групи висловляться). Запропонуйте такі запитання:

– Які висновки для себе ви зробили після виконання вправи?

Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні та учениці розуміють, що потрібно поважати право інших на самовираження; не застосовувати сили до тих, хто чимось відрізняється від інших; намагатися більше слухати, аніж розмовляти; те, що щире спілкування – базис міцної  дружби.

Додаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

Посібник з освіти в галузі прав людини за участі молоді «Компас» («Хвилиночку!»), с. 303–306

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Капелюх, квадратики з малюнками, картки з питаннями, годинник із секундною стрілкою
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда