TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

«Хвилиночку! Розгляньмо біографію І.Фірцака»

Під час цього заняття учні досліджують і впродовж хвилини обговорють взаємозв’язок між життєвими ситуаціями і правами людини, спираючись на знання біографії Івана Фірцака (прототип головного героя твору О.Гавроша «Неймовірні пригоди Івана Сили»).

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Комунальний заклад "Мереф`янський медичний ліцей" Мереф`янської міської ради Харківської області
Предмет: Українська література
Тема уроку/години спілкування: Олександр Гаврош. «Неймовірні пригоди Івана Сили»
Клас: 7
Мета вправи/заняття: Розвивати навички чітко висловлювати власну думку про взаємозв’язок і неподільність прав людини, формувати повагу до людської гідності та прав людини
Ключова складова громадянської компетентності: Повага до людської гідності та прав людини
Додаткова/і складова/і компетентності: Вміння слухати та спостерігати, Мовні, комунікативні вміння та багатомовність
Очікувані результати:

Учень / учениця  ознайомлюється з історичною довідкою про Івана Фірцака

Тривалість вправи: 25 хв.
Інструкція для проведення вправи:
  1. Попросіть учнів сісти в коло.
  2. На початку уроку проведіть коротку гру в «асоціації», щоб нагадати основні поняття теми та віхи біографії І.Ф.Фірцака: вчитель називає ключове слово, що є основним в майбутньому обговоренні (наприклад, Фірцак), кожен учень по черзі говорить слово/словосполучення, що асоціюється в нього зі словом, названим його попередником. Варто наголосити, що асоціації мають «обертатися» навколо постаті Івана Фірцака.
  3. Підготуйте окремі папірці/медальки з твердженнями. Поясніть, що зараз по колу пустите капелюха/кубок і кожен учасник по черзі, не дивлячись, витягне з капелюха/кубка папірець/медаль із твердженням. Кожне твердження містить інформацію про певну подію з життя Івана Фірцака та вказівку на певне право людини.
  4. Дайте учасникам 5 хвилин, аби кожен підготував свою однохвилинну промову, обґрунтувуючи, чи було порушено права Фірцака у зазначеній ситуації. Наступний починає говорити по закінченню «промови» попереднього, без зупинок. При цьому інші уважно слухають, щоб уникнути повторів під час свого виступу.
  5. Останнім реченням виступаючого/ої має бути фраза: «На мою думку, в даному випадку було порушено/реалізовано право людини на…»
  6. Учні, слухаючи виступаючого, на аркушах занотовують ім’я доповідача і роблять позначку «+»/«-», що означає «погоджуюсь»/«не погоджуюсь» із тим, що назване право людини в конкретній ситуації (описаній доповідачем) було порушено/реалізовано.
  7. Починайте вправу.
  8. Обговоріть вправу з учнями після її завершення. Почніть обговорення із розгляду тих ситуацій, з якими хтось із учнів не погодився (занотовув собі «-»), а потім переходьте до загальних питань:
    • • На яке з питань відповідати протягом хвилини було важко?
      • Що з почутого для вас виявилося найбільш несподіваним?
    • • Чи є право на спорт у правах людини? Якщо так, то як це закріплено в різних документах прав людини?

    • Як треба діяти самому, щоб ваші права не порушували

Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні усвідомлюють, що права людини є взаємопов'язаними і неподільними, вчаться розвивати повагу до людської гідності та прав людини

Роздаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

Посібник з освіти в галузі прав людини за участі молоді «Компас», стор. 303-306

(https://www.coe.int/uk/web/compass/just-a-minute)

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: капелюх, твердження, секундомір
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда