TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Кидання каміння

Вправа сприяє розумінню того, що людина є вільною та рівною у своїй гідності та правах. Учасники та учасниці, базуючись на фактах, цінностях, досвіді, усвідомлюють причини участі у насильницьких діях.

Застосування вправи: Поза уроком
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 30 Кіровоградської міської ради Кіровоградської області
Предмет: Громадянська освіта
Тема уроку/години спілкування: Насильство у нашому житті
Клас: 9
Мета вправи/заняття: Сформувати переконання, що кожен/-а з нас має право на життя, свободу та особисту безпеку; розвивати навички взаємоповаги одне до одного.
Ключова складова громадянської компетентності: Повага до людської гідності та прав людини
Додаткова/і складова/і компетентності: Прийняття невизначеності та неоднозначності, Уміння співпрацювати
Очікувані результати:

Учень/учениця:

- виявляє комунікативні навички;

- демонструє уяву;

- виявляє ініціативність.

Тривалість вправи: 40 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
  1. Попросіть учасників/учасниць згадати випадок, коли вони відчували гнів чи розчарування, і коли мали нестримне бажання зробити щось руйнівне. Потім залиште їх на 2 хвилини в тиші, щоб вони змогли згадати той стан, в якому вони колись перебували.
  2. Зобразіть людину, яка має намір кинути камінь. Поза повинна виражати особу в сильному гніві чи розчаруванні, яка навмисно кидає камінь.
  3. Об’єднайте учасників/учасниць у групи по 5 осіб. Для цього запропонуйте всім обрати футбольну команду (українські футбольні клуби), яка йому/їй найбільше імпонує. Попросіть людей які підтримують одну і ту ж саму команду, об’єднатися в одну групу. Якщо футбольні команди у багатьох учнів/учениць співпадають, то назвіть інші клуби, щоб об’єднати дітей у групи по 5 осіб.
  4. Дайте групам 10 хвилин для того, щоб підготувати коротку інсценівку, яка відображає випадок, дія якого закінчується тим, що хтось збирається кинути камінь.
  5. Роздайте копії питань (Додаток) кожній групі для розгляду і поясніть, що це допоможе їм підготувати інсценівку.
  6. Після завершення часу запросіть групи продемонструвати свої інсценівки.
  7. Після кожного показу залиште 2 хвилини для реакції аудиторії на те, що вона побачила, і для можливості поставити запитання.
  8. Проведіть дебрифінгу. Запитання для обговорення:
  • Чи кожен з нас має право на життя, свободу та особисту безпеку?
  • Наскільки важливо поважати одне одного та прислухатися до думок інших людей?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні/учениці розуміють, що люди не повинні бути учасниками/учасницями насильства та мають викорінювати жорстокість до оточуючих; відпрацьовують навики реагування на жорстокість у ненасильницький спосіб.

Додаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:
  • «Компас:посібник з освіти в області прав людини за участі молоді» ст.170-172.
  • Рамка компетентностей для культури демократії.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда