TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Лінія часу історичних спільнот

Ця вправа сприяє розвитку міжкультурної освіти, популяризує прочитання історії різних країн світу. Допомагає  краще зрозуміти нашу власну історію.Формує історико-хронологічне мислення та орієнтацію в історичному часі.

Так: Апробована в рамках Програми
Застосування вправи: На уроці, Поза уроком
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Комунальний заклад “Смілянська спеціалізована мистецька школа-інтернат Черкаської обласної ради”
Освітня галузь: Громадянська та історична
Предмет: Історія
Тема уроку/години спілкування: Розвиток людства упродовж історії/Хронологія
Клас: 5
Ключова складова громадянської компетентності: Визнання цінності культурного різноманіття
Очікувані результати:

Учень/учениця:

  • установлює послідовність історичних подій за допомогою лінії часу [6 ГІО 1.1.2-2]
  • виявляє інтерес до вивчення переконань, цінностей, традицій та світогляду інших людей.
Критерії успіху для учнів / учениць: я обираю 5 події/джерела/факти, які є надзвичайно важливі для країн чи культур; я розташовую історичні події/джерела/факти у хронологічній послідовності; я визначаю правильні відповіді в роботі інших груп; я обираю подію/джерело/факт, який найбільше зацікавив для детального дослідження
Тривалість вправи: 30 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
  1. Обєднайте учнів у групи по 4-5 осіб (можна використати випадковий вибір: учасники отримують картку, на якій записана певна цифра. Тоді ті, хто отримали цифру “1” - об'єднуються в одну групу, “2” - в іншу і т.д. Цифр має бути стільки, скільки ви спланували груп).
  2.  Роздайте кожній групі папір для фліпчарту, на якому вже зображена лінія (шкала) часу.
  3. Запропонуйте кожній групі переглянути та обрати п’ять карток зі зображенням  історичних події/джерел/фактів, які є надзвичайно важливі для країн чи культур та розташувати їх  на лінії (шкалі) часу, навпроти відповідного століття (див. роздаткові матеріали). 
  4. Запропонуйте учням/ученицям оцінити роботу кожної із груп щодо відповідності розміщення історичних подій/джерел/фактів на історичній ліній (шкалі) часу. Група за годинниковою стрілкою передає свої напрацювання іншій групі. Група, яка отримала від групи напрацювання мають переглянути результати та поставити позначки маркером біля тих карток, які, на їх думку, є правильно розміщені на лінії часу. через 2 хвилини групи роблять ту саму дію і та продовжують доти, доки не повернеться до них їхня робота.
  5. Дайте час учням/ученицям переглянути оцінювання іншими групами та за потреби внести корективи в свою роботу.

       6. Запропонуйте їм обрати одну із карток, які вони розташували на лінії часу, поміркувати над запитаннями та підготувати їх короткий опис (запитання див. у додаткових матеріалах): 

  • чому ця подія вас зацікавила; 
  • яке століття відображає дана історична подія/факт; 
  • якій країні відбувається подія або відображено історичний факт; 
  • якими основними видами діяльності займалися  люди цієї країни;
  • яку релігію сповідували; 
  • які традиції у них були, як виглядав їх національний одяг.

    7. Коли групи виконають завдання, попросіть обрати спікерів, по одному від кожної групи, які будуть презентувати напрацювання. За потреби  деталізації або  аргументації  виконаного завдання - можуть бути залучені і інші представники групи.

Дебрифінг:

  • Які частини вправи легко/складно прописувати? Чому?
  • Що є спільного у ваших відповідях? Що є відмінного?
  • Які виклики чи перешкоди виявили під час обговорення?
  • Що  було  найбільш цікавим/корисним у процесі обговорення?
  • Чи змінилося ваше розуміння питання?
  • Як  можна застосувати отримані знання та ідеї про використання альтернативних джерел енергії в своєму повсякденному житті або в майбутніх рішеннях?

 

Додаткові матеріали: Завантажити файл...
Роздаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

Збірка освітніх методів та теорій.  Освітня збірка «Усі різні – усі рівні», Пет Брендер, Руї Ґомеш, Марк Тейлор, 2004, с.93.

Підручник “Вступ до історії України та громадянської освіти”,  5 клас Щупак, Бурлака, Піскарьова, Посунько; 2022 рік НУШ.

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Облаштування класної кімнати: стільці мають бути розміщені колом для кожної із груп, із розрахунку на 4-5 учнів. Матеріали: папір для фліпчарту із розрахунку -1 на групу; скотч - 1 шт, ножиці - 1 шт., маркери із розрахунку -1 на групу.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда