TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

MathCraft – творимо разом!

Вправа сприяє усвідомленню, що кожна людина має поважати інших, не виходити за рамки та слідкувати за часом. Учасники/учасниці, базуючись на знаннях, досвіді, цінностях, створюють обкладинку до підручника (антибук), що сприяє їх спільній роботі та досягненню бажаного результату. Дана вправа вчить не бути пасивними щодо суспільства та поглядів людей, а впевнено захищати свої права та інтереси громадян.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Сарненський районний ліцей "Лідер"
Предмет: Математика
Тема уроку/години спілкування: Узагальнення знань з теми «Основи теорії подільності»
Клас: 8
Мета вправи/заняття: Розвивати критичне мислення, упевненість у собі для висловлення власної думки; формувати усвідомлення того, що права людини є взаємопов'язані та неподільні; навчати не виходити за рамки відведеного часу; створити антибук (обкладинку до книжки, яка не існує) «Основи подільності»
Ключова складова громадянської компетентності: Впевненість у собі
Додаткова/і складова/і компетентності: Повага, Громадянська свідомість, Відповідальність
Очікувані результати:

Учень/учениця:

- уміє бачити та застосовувати математику в реальному житті;

- систематизує отримані дані;

- може побудувати математичні моделі;

- інтерпретує отримані результати та оцінює похибку обчислень.

Тривалість вправи: 20 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
  1. Запропонуйте учням та ученицям обрати колір стікера (червоний, зелений, жовтий, синій). Кількість стікерів має дорівнювати кількості дітей.
  2. У класі заздалегідь підготуйте місця для чотирьох груп з кольором прапорця (1 група – червоний, 2 група - зелений, 3 група – жовтий, 4 група – синій). Попросіть учнів та учениць згрупуватися відповідно до кольору стікера та прапорця.
  3. Покладіть на столи кожної групи правила роботи під час проведення вправи, наприклад, дотримання тиші та регламенту часу, повага один до одного, правило піднятої руки тощо. Запропонуйте дітям ознайомитися з ними. Якщо учні та учениці бажають доповнити свої правила, то попросіть дописати їх.
  4. Повідомте учням та ученицям, що сьогодні вони мають можливість створити обкладинку до підручника з алгебри, якого не існує, тобто АНТИБУК (Додаток 1.) Поясніть, що вони мають створити обкладинку разом за такими критеріями: обкладинка має складатися з чотирьох аркушів-пазлів, які взаємопов’язані; обкладинка має бути такою, щоб книгу захотілося читати (придумати привабливий дизайн).
  5. Роздайте кожній групі аркуш А4, на якому діти мають зобразити за допомогою малюнка, виразів, аплікацій дану тему:

              - Ознаки подільності;

              - Конгруенція;

              - НСД та НСК;

              - Прості та складені числа.

На столах учнів та учениць мають бути аркуші паперу, олівці, маркери, клей, ножиці, стікери, заготовки з формул та малюнків, які можуть приклеїти (Додаток 2). На дану роботу відведіть 5 хвилин.

6. Попросіть кожну групу обрати учня/ученицю, який/яка презентуватиме свою тему впродовж 1 хвилини (можна встановити секундомір). Учень/учениця має продемонструвати зображення та переконати, що такий дизайн зацікавить дітей. Після виступу учень/учениця приклеює свій аркуш до підготовленого макету підручника. Той/та учень/учениця, який/яка виступає перший/перша, має вибір з чотирьох комірок (куди свій пазл помістити).

7. Після кожної промови надавайте короткі коментарі. Якщо часу не вистачило, то відповіді на запитання можна дати після закінчення вправи.

8. Продемонструйте, склавши пазл з чотирьох аркушів - це і є антибук.

9. Проведіть обговорення. Запитання для дебрифінгу:

  • Що заважало більш вдало донести власну думку до інших?
  • Чи важко було домовитися у групі, у якому форматі подати тему? Говорити без зупинки протягом хвилини?
  • Що б ви додали до напрацювань інших груп? Якщо є доповнення, то зазначте на стікерах.
  • Які права людини були реалізовані вами під час виступу? Чому ці права людини на вашу думку є важливими? У яких ситуаціях ми можемо ними скористатися?
  • З якою метою була проведена дана вправа? Які етапи роботи вам сподобались найбільше? 
  • За допомогою чого вдалося досягнути результату?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні та учениці усвідомлюють, що вони отримають успіх у будь-якій справі тоді, коли будуть зважати на інтереси інших, діяти разом, відповідально ставитися до доручень. Кожен і кожна повинні розуміти, що дотримання регламенту часу є дуже важливим, тому потрібно раціонально його використовувати. 

Роздаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

«Компас». Посібник з освіти в галузі прав людини за участі молоді («Хвилиночку», с. 303–306).

Коментарі:

Творче домашнє завдання: запропонуйте учням та ученицям продовжити обговорення онлайн. Діти можуть опублікувати в Instagram, Fasebook чи на сайті школи готовий продукт, тобто антибук та коментар до нього, наприклад, «Ми, учні та учениці 8 класу спільними зусиллями спробували створити обкладинку до підручника з алгебри під назвою «Основи теорії подільності». Якби такий підручник існував, то чи хотіли б ви його вивчати? Порадьте, можливо потрібно щось змінити в оформленні. Будемо вдячні за ваші коментарі».

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда