TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Мої особисті символи

Учні/учениці створюють свої герби, у яких відображають власні імена, захоплення, риси характеру, мрії. Знаходять у них спільне/відмінне та створюють герб класного колективу.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Ліцей №1 імені Лесі Українки міста Новограда-Волинського Житомирської області
Предмет: Іноземна мова
Тема уроку/години спілкування: Я, моя родина, мої друзі; відпочинок і дозвілля
Клас: 5
Мета вправи/заняття: Стимулювати в учнів/учениць навички аналізу та оцінювання власних “символів” які можуть бути значним потенціалом для групи. Заохочувати дітей комбінувати групові символи задля досягнення успіхів.
Ключова складова громадянської компетентності: Знання самого себе та критична самооцінка
Додаткова/і складова/і компетентності: Уміння співпрацювати
Очікувані результати:

Учень/учениця:

  • аргументує свій вибір;
  • описує, розповідає, характеризує, пропонує, приймає, відхиляє пропозиції, використовуючи лексичні одиниці з тем «Я, моя родина, мої друзі», «Відпочинок і дозвілля» та граматичну структуру Present Simple;
  • розвиває мовну здогадку;
  • може працювати в команді.
Тривалість вправи: 20 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
  1. Роздайте учням/ученицям стікери, на яких написані слова (Додаток 1). Попросіть дітей об'єднатися за категоріями: сім'я, родина, частини тіла, дозвілля, домашні улюбленці. Поясніть, що вонимають знайти слова, які відповідають цим категоріям, та утворити спільну групу.

2. Роздайте кожній дитині шаблон герба (Додаток 2). Поясніть, що у кожній із 4-ох секцій учні/учениці мають записати слова, використовуючи множину і однину іменників, теперішній неозначений час та намалювати асоціативні картинки.

1-ша секція - хобі;

2-га секція - домашні улюбленці;

3-тя секція - професії батьків;

4-та секція - улюблений предмет. 

Коментар: Важливо, щоб  вчитель/-ка також взяв/-ла участь у вправі, починаючи з другого кроку.

3. Об'єднайте дітей у сформовану групу (четвірку) та попросіть представити свої герби одне одному, знайти, що є спільного і що є відмінного в їхніх гербах, та записати на стікерах.

Коментар: На жовтих стікерах учні/учениці записують, те що їх об’єднує, на синіх - те, що їх відрізняє.

4. Запросіть учнів/учениць у спільне коло. Попросіть кожну “четвірку” по черзі презентувати, що їх об'єднує і що різнить за  першою секцією герба, потім - за другою і так далі до четвертої секції герба. Попросіть дітей на великому гербі, заздалегідь підготовленому вчителем/-ькою, приклеїти жовті стікери у центрі, сині - по краях секції.

Приклад:

           5. Проведіть обговорення. Запитання для дебрифінгу:

  • Як  почувалися під час роботи над цією вправою індивідуально, в парах, четвірках? / How did you feel while working on this exercise individually, in pairs, in groups of four?
  • Що цінного є у гербі групи? / What is valuable in the coat of arms of the group?
  • Як, те що нас відрізняє, може допомагати кожному/-ій із нас та/або роботі в класі? / How can what sets us apart help each of us or work in the classroom?
  • Як ваші спільні риси характеру та захоплення можуть допомогти вам, вашій групі? / How can your common personality traits and hobbies help you and your group?

Підсумок за результатами проведення вправи:

Діти розуміють, що кожна людина має багато позитивних рис характеру, уподобань, захоплень. Знання власної особистості дозволяє використовувати сильні сторони задля власного розвитку та спільної роботи в класі. Учні/учениці усвідомлюють, що не потрібно боятися бути справжнім/-ьою, адже природність викликає довіру групи.

Роздаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

Зростаємо у демократії: Плани уроку на початковому рівні з питань демократичного громадянства та прав людини (ОДГ / ОПЛ), том II, с. 20.

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Матеріал для учнів/учениць: шаблон герба, кольорові ручки або олівці, ножиці, картки для поділу на групи. Можливість учням/ученицям працювати індивідуально, а потім у 4 групах.
Коментарі:

Ця вправа допомагає учням/ученицям дуже швидко перетворюватися на активних учасників/учасниць. Діти стимулюють власне почуття гідності через розпізнавання та оцінювання своїх позитивних рис. Вона ідеально підходить для новоствореної навчальної групи або для початку навчального року.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда