TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Мудрі мавпочки

Вправа сприяє усвідомленню, що кожна людина є частиною світу, в якому вона живе, та відповідальна за умови свого існування та оточуючих. Учасники/учасниці, базуючись на фактах роблять висновки про вплив досягнень фізики на безпеку суспільства та планети.

Застосування вправи: На уроці, Поза уроком
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Комунальний заклад "Привільненська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів" Привільненської сільської ради
Предмет: Фізика
Тема уроку/години спілкування: Фізика і проблеми безпеки життєдіяльності людини. Фізичні основи бережливого природокористування та збереження енергії
Клас: 9
Мета вправи/заняття: Формувати розуміння зв’язку відповідальності з фізичними основами бережливого природокористування.
Ключова складова громадянської компетентності: Відповідальність
Додаткова/і складова/і компетентності: Відкритість до інших культур, переконань і світогляду інших людей, Впевненість у собі, Аналітичне та критичне мислення
Очікувані результати:

Учень/учениця:

- знає фізичні параметри забрудненості довкілля (механічної, шумової, електромагнітної, радіаційної);

- визначає фізичні параметри безпечної життєдіяльності людини;

- усвідомлює необхідність екологічно виваженого використання досягнень сучасної фізики для суспільного розвитку, вплив цього процесу на життя та майбутнє існування людей на Землі; причинно-наслідкові зв’язки у взаємодії людини, суспільства і природи.

Тривалість вправи: 20 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
  1. Познайомте учнів та учениць із філософським висловом ідеї буддистської мудрості, пов'язаної із відчудженістю від неістинного: «Якщо я не бачу зла, не чую про зло і нічого не говорю про зло, то я захищений від нього». Зазвичай ідея ілюструється трьома мавпами: Мідзару (яп. 見ざる) — не бачу зла; Кікадзару (яп. 聞かざる) — не чую зло та Івадзару (яп. 言わざる) — не кажу зло. Іноді додається четверта мавпа — Сідзару (яп. し猿), що символізує принцип «не роблю зла». Вона може зображуватися у вигляді мавпи, що прикриває свій живіт. Вибір мавп як символу пов'язаний із грою слів у японській мові. Фраза «нічого не бачу, нічого не чую, нічого не кажу» звучить як «мідзару, кікадзару, івадзару», закінчення «-дзару» співзвучне японському слову «мавпа» (Додаток 1).
  2. Повідомте про правила проведення вправи: учитель/-ка зачитує чи демонструє тезис, а учні/учениці показують свою реакцію, використовуючи одну з позицій мавпочок: закривають живіт – «нічого не робив/-ла», закривають очі – «нічого не бачив/-ла», закривають вуха – «нічого не чув/-ла», закривають вуста – «нічого не скажу». Покажіть це практично.
  3. Виконайте вправу (Додаток 2, 2-3 тези (приклади видів забруднення) на вибір вчителя/-ьки).
  4. Обговоріть результати. Запитання для дебрифінгу:
  • Які тези викликали найбільший подив?
  • Чи комфортними для вас були жести мавпочок?
  • Які позиції мавпочок ви використали найбільше (найменше, не використали)? Чому?
  • Чи впливає особисто ваша діяльність на середовище планети? Яким чином?
  • Як відповідальність людини вплаває на навколишнє середовище?
  • Якими можуть бути наслідки, якщо людині бракує відповідальності?
  • Чи бракує вам відповідальності, на вашу думку?
  • У який спосіб ви можете її розвинути?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Підведення до розуміння того, що кожна людина є частиною планети і її, навіть невеличкі дії, впливають на стан навколишнього середовища. Кожна людина відповідальна за збереження ресурсів та охорону природи планети, що, сприяє забезпеченню прав на виживання, яке є у кожного і кожної.

Додаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

Авторська

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда