TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

На чиєму ви боці?

Працюючи в групах, учні/учениці вчаться знаходити позитивні та негативні наслідки для населення Африки, аналізуючи запропоновані твердження.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Черкаська загальноосвітня школа І-ІІІ ступеня № 8
Предмет: Географія
Тема уроку/години спілкування: Населення Африки
Клас: 10
Мета вправи/заняття: Формувати вміння критичного аналізувати інформацію щодо демографічної ситуації в країнах Африки
Ключова складова громадянської компетентності: Знання та критичне розуміння світу
Додаткова/і складова/і компетентності: Громадянська свідомість, Аналітичне та критичне мислення
Очікувані результати:

Учень / учениця:

- висловлює власні судження щодо демографічної ситуації в країнах Африки;

- робить висновки щодо позитивних та негативних рис демографічних показників;

- порівнює демографічні процеси в Україні та в країнах Африки.

Тривалість вправи: 45 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
  1. Об’єднайте учасників у 6 груп (за назвами материків: Євразія, Африка, Австралія, Антарктида, Північна Америка, Південна Америка).
  2. Дайте кожній групі аркуш фліпчарту, маркер і картку з одним із фактів (додаток 1). Для зручності та економії часу заздалегідь наклейте картку із твердженням вгорі кожного аркуша фліпчарту.
  3. Попросіть групи обміркувати факт, що викладений у їхній картці, обговорити переваги та недоліки цього факту для населення Африки та зафіксувати власні висновки на аркуші. Після того, як мине 5-7 хвилини, попросіть групи передати свій аркуш паперу на інший стіл за годинниковою стрілкою.
  4. Поясніть, що отримавши цей фліпчарт, учні мають зробити такі дії: по-перше, прочитати твердження, коментарі попередньої групи; по-друге, поставити галочку навпроти тез, з якими вони згодні; по-третє, поставити знак питання, якщо якийсь висновок викликає сумніви; по-четверте, обговорити та додати власні коментарі щодо тверджень на фліпчарт. Після 5 хвилин роботи груп, попросіть їх передати фліпчарти за наступний стіл.
  5. Повторіть процедуру, описану в пунктах 3-4 до тих пір, доки кожна з груп не отримає свій стартовий аркуш.
  6. Поясніть, що кожна група має обговорити всю інформацію, відображену на фліпчарті, обрати спікера/-ку, який/-а презентуватиме напрацювання.
  7. Організуйте презентацію напрацювань груп.
  8. Проведіть спільне обговорення:
  • Що було визначити легко: переваги чи недоліки? Чому?
  • З якими демографічними проблемами стикаються країни Африки?
  • Які схожі демографічні процеси спостерігаються в Україні?
  • Яку демографічну політику, на вашу думку, мають проводити уряди держав?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні/учениці приходять до висновку що, обговорюючи переваги та недоліки певних ситайцій/питань, потрібно детальніше вивчати та аналізувати факти з теми, використовувати агрументи, підтверджуючи свою думку. Школярі/школярки визначають, що демографічні процеси в Україні та в країнах Африки схожі й наводять приклади, як влада має сприяти покращенню цього питання.

Додаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

Навчання суперечливих питань. Вправа “ На чиєму ви боці?” -  ст. 47. 

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Фліпчарт (6 аркушів), картки з твердженнями, маркер на кожну групу. Столи у класі розставити таким чином, щоб могли розміститися 6 груп.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда