TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Надбання, що згуртовують

Вправа сприятиме формуванню громадянської свідомості учнів / учениць, умінь співпрацювати в команді. Обговорюючи в групі, яке слово найбільш вдало передає тему рядка сенкана, готуючись надати корисну інформацію, учасники / учасниці освітнього процесу вчаться вибудовувати доброзичливі стосунки з іншими, виконувати свою частку роботи, досягати компромісу й певної мети, вчаться бути активними громадянами, яким притаманні почуття обов’язку, патріотизм, вміння робити свідомий моральний вибір.     

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Комунальний заклад «Гімназія № 12» Кам’янської міської ради Дніпропетровської області
Освітня галузь: Мовно-літературна
Предмет: Українська література
Тема уроку/години спілкування: Стрілецькі пісні. «Ой у лузі червона калина похилилася» Степана Чарнецького і Григорія Труха – пісня, що стала народною. Патріотичні мотиви пісень літературного походження.
Клас: 6
Ключова складова громадянської компетентності: Громадянська свідомість
Додаткова/і складова/і компетентності: Уміння співпрацювати
Очікувані результати:

 Виявляє взаємозв’язок змісту або інших компонентів літературного твору (цитат, уривків, епізодів, вчинків персонажів тощо) із власними потребами для особистісного розвитку [6 МОВ 1.4.5-2];

доброзичливо висловлює своє ставлення до думок інших осіб, зважаючи на неповноту або суперечливість почутої інформації [6 МОВ 1.6.1-1];

вибудовує доброзичливі стосунки з іншими людьми в групі;

виявляє готовність взаємодіяти та працювати з іншими людьми.   

Критерії успіху для учнів / учениць: • Я знаю 2-3 цікавих факти про діяльність січових стрільців. • Я знаю історію виникнення стрілецьких пісень. • Я можу назвати 2-3 вирізняльних риси стрілецьких пісень. • Я пояснюю зміст і художні особливості стрілецьких пісень. • Я висловлюю власне ставлення до пісні як відображення героїзму борців за волю України.
Тривалість вправи: 20 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
  1. До уроку об’єднайте учнів/учениць за бейджами із назвами, які вони візьмуть, наприклад, із кошика на учительському столі, у 3 групи по 6-10 у кожній, звернувшись із проханням до дітей взяти бейджик із назвою «Патріоти», «Ерудити», «Берегиня», почепити на одязі на видне місце, зайняти місця за столами, на яких таблички «Патріоти», «Ерудити», «Берегиня» (Додатки 1, 2. Бейджі, таблички для використання).
  2. Нагадайте учасникам / учасницям освітнього процесу алгоритм укладання сенкана на прикладі на тему «Калина» (1 хвилина, додаток 3).
  3. Запропонуйте членам / членкиням кожної групи укласти сенкан на основі прочитаної та обговореної у групі інформаціїі й виступити із корисною інформацією  на тему «Січові стрільці» (група «Патріоти»), «Стрілецькі пісні» (група «Ерудити»), «Ой у лузі червона калина похилилася» (група «Берегиня») (Додаток 1, 3. 5 хвилин).  
  4. Запросіть спочатку для презентації сенкану та виступу двох представників/-ць від  групи «Патріоти», попередивши, що для виступу у представників/-ць кожної команди є 2,5-3 хвилини. Потім представників /-ць  команд «Ерудити», «Берегиня» (8-9 хвилин).
  5. Проведіть дебрифінг (5 хвилин). Запитання для обговорення:

    1.     Які ваші враження від пісні? Які думки та почуття виникали під час роботи на тему «Січові стрільці. Стрілецькі пісні. Пісня «Ой у лузі червона калина похилилася» Степана Чарнецького і Григорія Труха?
    2.     Що спільного між запорозькими козаками, січовими стрільцями, воїнами ЗСУ?
    3.     У чому проявляється патріотизм сучасної людини?
    4.     Які з тих знань, умінь, способів дій, засвоєних на уроці, візьмете із собою для використання на інших уроках, у житті?
    5.     Як цей досвід змінив ваше уявлення про себе?
Роздаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

Громадянська відповідальність: 80 вправ для формування громадянської та соціальної компетентностей під час вивчення різних шкільних предметів. 5-9 клас. Посібник для вчителя / Рафальська М., Боярчук О., Герасим Н. та ін. – Х.: Вид. група «Основа», 2017, – 136 с. («Цінності, що об’єднують», с. 55-56).

«Компас» Посібник з освіти в галузі прав людини за участі молоді («На сходинках», с. 205-208).

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Облаштування класної кімнати: стільці мають стояти навколо 3 столів. Матеріали: бейджі, таблички для столів, секундомір, роздатковий матеріал (інформація для груп, портрети авторів пісні «Ой у лузі червона калина похилилася», алгоритм створення сенкана, приклад на тему «Калина», аркуші для створення сінквейна).
Опис вправи для проведення в онлайн форматі:

Цю вправу можна провести в онлайн-режимі на платформі ZOOM або на платформі такого типу, об’єднавши учнів / учениць у «кімнати».

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда