TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Пахуча квітка розповість про чесноти людини

Вправа допомагає усвідомлювати важливість чеснот у житті людини, сприяє формуванню вмінь аналізувати свою поведінку. Наприкінці вправи учасники/учасниці доходять висновку, що чесноти можна формувати.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Новоселицька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Полонської міської ради об'єднаної територіальної громади Хмельницької області
Предмет: Українська мова
Тема уроку/години спілкування: Людські чесноти
Клас: 3
Мета вправи/заняття: Формувати у дітей поняття про людські чесноти, які можна в собі розвивати; - формувати усвідомлення важливості людських чеснот у житті людини; - удосконалювати вміння аналізувати свою поведінку; - виховувати прагнення до самовдосконалення.
Ключова складова громадянської компетентності: Знання самого себе та критична самооцінка
Додаткова/і складова/і компетентності: Мовні, комунікативні вміння та багатомовність, Уміння співпрацювати
Очікувані результати:

Учень/учениця:

  • будує усне висловлення;
  • називає риси характеру, які відносяться до чеснот;
  • наводить приклади поведінки, де виявляються такі чесноти;
  • прагне виховувати в собі  позитивні риси.
Тривалість вправи: 20 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
  • Учні та учениці об’єднуються в 4 групи за обраними на початку уроку кольорами пелюсток (пропонуємо обрати по 2 пелюстки одного кольору) - 1 хвилина (додаток 1). Перед тим, як діти розпочнуть роботу в групі, учитель/ка нагадує, що усі учасники/ці команди мають включитися в роботу і працювати на загальний результат.
  • Кожен/на із учасників/ць групи пише на пелюстках одну із своїх чеснот, якою він/вона найбільше пишається – 3 хвилини.
  • По одному/одній представнику/представниці з групи підходять до дошки, формують із пелюсток квітку та називають свої чесноти – 3 хвилини.

Дебрифінг та оцінювання:

  • Як вам працювалось в команді? Які емоції відчували?
  • Для чого потрібні людські чесноти?
  • Як ваша чеснота проявляється у вашій поведінці, у ваших вчинках. Наведіть приклад.
  • Якої чесноти вам не вистачає. Які добрі справи можуть її сформувати?         (10  хвилин)
Підсумок за результатами проведення вправи:
  • Учні та учениці усвідомлюють важливість чеснот у житті людини, удосконалюють вміння аналізувати свою поведінку, наводять життєві приклади, де виявляються їх чесноти, розуміють, що чесноти можна формувати.
Додаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

Посібник «Наскрізні компетентності для демократії», вправа «Пахуча квітка», ст. 65-66

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Облаштування класної кімнати: стільці розміщено острівцями для 4 груп. Матеріали: ручки, олівці, клейка стрічка або магніти
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда