TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Паспорт історичного діяча

Вправа формує в учнів/ць уміння працювати з історичними джерелами; базуючись на фактах, створювати паспорт історичних діячів.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД "Мереф’янський медичний ліцей" Мереф’янської міської ради Харківської області
Предмет: Історія
Тема уроку/години спілкування: Національно-Визвольна війна українського народу середини 18 ст. Українська Гетьманська держава в системі міжнародних відносин
Клас: 8
Мета вправи/заняття: Руйнувати стереотипи та привернути увагу до того, що кожна людина є носієм культурного різноманіття.
Ключова складова громадянської компетентності: Знання та критичне розуміння світу
Додаткова/і складова/і компетентності: Відкритість до інших культур, переконань і світогляду інших людей, Уміння співпрацювати
Очікувані результати:

Учень/учениця:

- може обгрунтувати власні судження про діяльність історичних діячів;

- може проаналізувати міжнародні відносини з державами-сусідами;

- може працювати з історичними джерелами та на їх основі робити висновки та надавати характеристику історичним діячам.

Тривалість вправи: 25 хвилин
Інструкція для проведення вправи:

Проводьте вправу після того, як учні/-ениці опанували тему “Українська гетьманська держава в системі міжнародних відносин”.

Перший етап (підготовчий - 3-5 хвилин)

Заздалегідь підготуйте шаблон паспорту та портрети історичних діячів (Додаток 1, 2), за яким учні/-ениці будуть складати характеристику.

Запропонуйте дітям об'єднатися в 4 групи за допомогою карток (Кримське ханство, Річ Посполита, Гетьманщина, Московське царство) (Додаток 3), на яких зображені герби. При цьому вони мають бути перевернуті, щоб учні/-ениці не бачили, який герб перед ними. 

Другий етап (робота в групах -10 хвилин)

Поясніть, що кожна група має скласти історичний  паспорт діяча тієї держави, герб якої учасники/-ці групи обрали. На столі кожної групи покладіть історичне джерело (Додаток 3), також можна використовувати додаткові джерела інформації (підручник, інтернет).

Запросіть кожну команду по черзі презентувати паспорт історичного діяча.

Третій етап (обговорення (дебрифінг) - 10 хвилин)

  • Як вам працювалося в групах?
  • Що допомагало в роботі?
  • Як ви гадаєте, які чинники впливали на формування історичного діяча?
  • Чому небезпечно робити висновки про культуру, державу, народ на підставі індивідуальної поведінки діяча?
  • Що таке паспорт і для чого цей документ людині? Ви вже отримали паспорт? 
  • У чому полягатимуть відмінності паспорта історичного діяча та простої людини цієї держави?
  • Чого ви навчилися завдяки цій вправі?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні/учениці висловлюють особисте ставлення до історичних діячів, аналізують історичні джерела, пояснюють, що неможливо за результатами діяльності однієї особи робити висновок про всіх людей та культуру окремої держави.

Роздаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:
  • Наскрізні компетентності для демократії. Видання друге "60 вправ для розвитку та оцінювання ставлень умінь і знань" с.55 (вправа 4 "Паспорт"). Режим доступу: https://bit.ly/3kpBclV
  • Історія України : підруч. для 8 класу загальноосвіт. навч. закладів / О. В. Гісем, О. О. Мартинюк. — Х. : Вид-во «Ранок», 2016.
Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Облаштування класної кімнати: стільці і парти мають бути розміщені для роботи дітей у 4 групах; матеріали: ножиці, папір формату (на вибір вчителя) А1, А2, А4 (1 аркуш на групу), маркери, шаблон паспорту, портрети історичних діячів; мобільні телефони, мережа інтернет.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда