TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Перша шпальта

Вправа сприяє усвідомленню значущості і цінності фізики в сучасному житті людини, критичному розумінню розвитку науки, яка не повинна зазіхати на безпеку навколишнього середовища країни; розвитку навичок спілкування і співпраці, почуття відповідальності та прагнення до соціальних змін.

Учні, базуючись на фактах, усвідомленості, цінностях, послідовності, узагальненості прийнятих рішень, зображують групу журналістів/-ок, які працюють над підготовкою першої полоси, що висвітлює наукові фізичні відкриття.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Слов'янський педагогічний ліцей Слов'янської міської ради Донецької області
Предмет: Фізика
Тема уроку/години спілкування: Зародження й розвиток фізики як науки
Клас: 10
Мета вправи/заняття: Розвивати навички співпраці, критичного мислення, відстоювання власної точки зору і прагнення до зміни та захисту навколишнього середовища.
Ключова складова громадянської компетентності: Аналітичне та критичне мислення
Додаткова/і складова/і компетентності: Відповідальність, Уміння співпрацювати
Очікувані результати:

Учень/учениця:

- має уявлення про розвиток фізики як науки;

- усвідомлює важливість фізичних знань в розвитку сучасного світу;

- розвиває логічне мислення та пізнавальні навички;

- плекає бажання вивчати природничі науки.

Тривалість вправи: 45 хвилин
Інструкція для проведення вправи:

1. На початку уроку запропонуйте учням та ученицям обрати одну з різнокольорових карток (зеленого, червоного, синього та жовтого кольорів). Таким чином, організуйте 4 групи з 7 учнів.

2. На мультимедійному екрані продемонструйте написану тему уроку, фотографії вчених (Е. Резерфорд, А. Ейнштейн, Н. Бор, Д. Максвел) та сучасні науково-технічні пристрої. Запропонуйте дітям уважно подивитися на екран й уявити себе журналістами/-ками, які працюють над першою полосою своєї газети (місцева газета, що друкується для громади, і кожне видання інформує читачів про глобальні проблеми щодо захисту навколишнього середовища та розвитку країни).

3. Роздайте кожній групі набір фотокарток (ті, що зображені на екрані) і матеріали необхідні для роботи (папір, клей). Поясніть, що завдання журналістів/-ок полягає в тому, щоб розробити та надрукувати видання:

3.1. Попросіть кожну групу вибрати назву для своєї газети та розробити дизайн першої полоси.

3.2. Запропонуйте учням та ученицям обрати теми та питання, які вони хочуть включити до своєї шпальти.

3.3. Поясніть, що, користуючись мобільними телефонами, діти можуть знайти в Інтернеті інформацію про винахід вчених; у статті мають пояснити, на яких проблемах зосереджена сучасна фізика; надати інформацію щодо науково-технічного прогресу, який може привести людство до глобальної катастрофи та пропозиції, як цього можна уникнути.

  1. Після того, як групи попрацювали над виданням, попросіть учнів та учениць надати свою роботу на загальне читання. Роздайте учням аркуші А4 з номерами груп. Поясніть, що газета кожної групи буде передаватися по колу так, щоб усі групи змогли з нею ознайомитися. Група має 5 хвилин на прочитання газети та запис загальних нотаток на окремому аркуші А4 (відповідно до номеру групи). Робити нотатки можна, використовуючи техніку формувального оцінювання “дві зірки і побажання” або “бутерброд”. Передавайте газети по колу доти, поки газета не повернеться назад до своєї групи.
  2. Після кожного кола збирайте аркуші А4 із зворотним зв’язком від інших груп і віддайте їх групі разом з поверненням до них їхньої газети.
  3. Дайте час на ознайомлення груп з фідбеком від інших груп.
  4. Проведіть обговорення. Запитання для дебрифінгу:
  • Яким способом організовували роботу у групі, розподілили обов’язки/ролі?
  • Яким чином це вплинуло на результат роботи?
  • Як ви обирали інформацію в Інтернеті, якими критеріями керувалися?
  • Як ви почувалися, коли надавали зворотний зв’язок на роботу іншої групи?
  • Як почувалися, коли отримали зворотний зв’язок від інших?
  • Якими проблемами опікується сучасна фізика?
  • Який вплив/взаємозв’язок має подальший розвиток науки на реалізацію наших  права та на безпеку навколишнього середовища?
Підсумок за результатами проведення вправи:

За будь-яким відкриттям стоїть людина, а частіше група людей, чиї зусилля пробивають стіну невідомості та незнання, піднімають науку на новий щабель розвитку. Унаслідок неправильного використання технологій можуть загинути люди, страждати навколишнє середовище.

Брати на себе відповідальність під час роботи в групі, співпрацювати та вміти слухати інших - це означає шукати спільне вирішення проблеми: збирати інформацію, аналізувати наслідки, визначати пріоритети, ухвалювати рішення.

Роздаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

КОМПАС. Посібник з освіти в галузі прав людини за участі молоді. Вправа «Перша шпальта» (с. 241–245). Режим доступу: https://www.coe.int/uk/web/compass/front-page

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Набір різнокольорових карток для поділу на групи; фотокартки з науковцями/-ицями та їх науковими винаходами (4 однакових набори); велика класна кімната, достатня для проведення роботи чотирьох груп (облаштування класної кімнати: столи стоять, здвинуті у коло; стільці мають стояти навколо столів; мультимедійний екран стоїть посередині кімнати так, щоб усі діти його бачили). Матеріали: ножиці (4 на групу), папір для фліпчату (1 аркуш на групу), папір А4 (3 аркуші на групу), клей (4 на групу), набір маркеів, олівців, журналів для використання фото, тексту тощо.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда