TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Перше враження

Вправа сприяє усвідомленню того, що не можна робити висновки на основі першого враження про завдання, подію  або людину; вчить важливості аналітичного та критичного мислення. Учні та учениці працюють з візуальними образами, щоб дослідити різні погляди, стереотипи,  переконатися, що враження, отримане внаслідок лише споглядання, часто буває помилковим.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Канівська гімназія імені Івана Франка
Предмет: Математика
Тема уроку/години спілкування: Функція. Властивості та графік функції
Клас: 9
Мета вправи/заняття: Розвинути уміння аналізувати інформацію. Порівняти, як відрізняються перші враження про інших або події у різних людей. Сприяти усвідомленню, що упередження залежать від нашого попереднього досвіду, очікувань, культури.
Ключова складова громадянської компетентності: Аналітичне та критичне мислення
Додаткова/і складова/і компетентності: Прийняття невизначеності та неоднозначності, Мовні, комунікативні вміння та багатомовність
Очікувані результати:

Учень/учениця:

- розв’язує задачі, що передбачають побудову графіків функцій, заданих формулами,що вимагають перетворень;

- характеризує функцію за графіком.

Тривалість вправи: 20-25 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
  1. Роздайте кожному/кожній з учасників/учасниць карточки із записаною на них формулою певної функції (Додаток 1).
  2. Дайте завдання індивідуально проаналізувати, формулу якого виду функції отримали, і  відповідно до цього об’єднатися в  групи (лінійна функція, пряма пропорційність, обернена пропорційність, квадратична).
  3. Запитайте, чи легко було визначитись, у якій групі працювати? Чому? Підведіть до думки, що інформація, яку використовували, є добре відомою, а, отже, легкою у застосуванні.
  4. Запропонуйте групам ознайомитись із новим завданням (Додаток 2) і висловити своє перше враження одним реченням.
  5. Підсумуйте відповіді учнів та учениць, наголошуючи, що завдання виявилося непростим, бо відсутній досвід розв’язування завдань такого типу.
  6. Поясніть, що до побудови графіка повернетесь після виконання ще одного завдання.
  7. Спроектуйте на екран (роздайте кожній групі) фотографію незнайомої людини (Додаток 3). Завдання: уважно розглянувши фото, охарактеризувати цю людину – хто вона, чим займається у житті. Зробити відповідні підписи до фото (на стікерах) протягом 3 хвилин.
  8. Запропонуйте групам приклеїти підписи до фото та озвучити свої судження.
  9. Проведіть обговорення. Запитання для дебрифінгу:
  • Які емоції виникали у вас під час виконання вправи?
  • На чому ґрунтувалися ваші перші враження під час виконання завдань?
  • Чи важко було придумувати підписи до фото? Поясніть чому?
  • Наскільки великі відмінності в інтерпретації фотографії групами? Чому?
  • Що ви можете сказати з приводу правдивості ваших припущень стосовно людини на фото?
  • Опишіть та поділіться прикладами, коли у вас склалося цілковито помилкове перше враження про когось. Що сталося потім?
  • Як ви думаєте, що треба зробити, щоб дізнатися, чи ваші судження не є упередженими?
  • Що ця вправа допомагає нам зрозуміти про себе?
  1. Підведіть дітей до думки, що ми багато втрачаємо, коли наше уявлення про людей або події ґрунтується лише на тому, що можна побачити на перший погляд. Лише на основі фактів можна дати об’єктивну характеристику та оцінку.
Підсумок за результатами проведення вправи:

Після завершення вправи учні та учениці усвідомлюють, що перше враження про подію, людину часто буває хибним, оскільки  висновки робляться на підставі обмеженої інформації; розуміють, що минулий досвід впливає на наше перше враження.

Для отримання об’єктивних характеристик необхідно дізнатись більше інформації, проаналізувати  аргументи та докази на підтвердження або спростування того чи іншого факту. Уміння аналізувати та критично мислити є важливими у протистоянні «фейкам», що розповсюджуються.

Роздаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

Освітня збірка «Усі  рівні – усі різні»,  ст. 83

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Набір карток, фліпчарт, аркуші з задачами та фото для роботи в групах.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда