TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Перші враження

Вправа покликана показати учням/ученицям, як формуються перші (часто хибні) враження про людей на підставі незначної кількості інформації. Учні/учениці обговорюють поняття “індивідуальність особистості” та як проявляється неповторність кожної людини.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Комунальна установа Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 27, м. Суми Сумської області
Предмет: Етика
Тема уроку/години спілкування: Індивідуальність людини. Формування особистості
Клас: 5
Мета вправи/заняття: Сприяти розумінню учнів/учениць, що перші враження про людей можуть бути хибними і не мають базуватися лише на аналізі зовнішнього вигляду; визначати відмінності між людьми як ціннісну ознаку індивідуальності.
Ключова складова громадянської компетентності: Знання самого себе та критична самооцінка
Додаткова/і складова/і компетентності: Відкритість до інших культур, переконань і світогляду інших людей, Повага
Очікувані результати:

Учень/учениця:

- пояснює, що таке індивідуальність та особистість;

- обгрунтовує унікальність та неповторність кожної людини;

- виявляє повагу до індивідуальних відмінностей людини.

Тривалість вправи: 30 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
  1. Об’єднайте учнів/учениць у групи по 5-6 осіб. Для поділу на групи використати поняття: “людина”, “особистість”, “індивідуальність”, “унікальність”, “неповторність”, “успішність” (Додаток 1).
  2. Роздрукуйте добірку зображень людей (Додаток 2). Аркушів із зображеннями має бути стільки, скільки учасників/-ць у малій групі. Зображення у різних групах повторюються.
  3. Наклейте ці зображення вгорі аркуша, залишивши під ними достатньо вільного місця для записів.
  4. Попросіть малу групу сісти у коло та роздайте кожній дитині по одному аркушу.
  5. Поясніть, що учасники/-ці мають розглянути зображення та записати свої перші враження про людину внизу аркуша. Потім діти мають загорнути низ аркуша догори, сховавши те, що вони щойно написали та передати його наступній людині по колу.
  6. Попросіть учасників/-ць подивитися на наступне зображення та записати свої перші враження внизу аркуша, над згорнутою частиною, а тоді знову загорнути низ аркуша догори, щоби сховати, те що вони написали, та передати його далі. Повторюйте, аж доки аркуші не обійшли усе коло, і всі не побачили кожне зображення.
  7. Попросіть розгорнути аркуші та порівняти перші враження всіх учасників/-ць малої групи.
  8. Після того, як учні/-ениці переглянуть результати роботи, повідомте правдиву інформацію про зображених людей, їх досягнення тощо (Додаток 3).
  9. Проведіть обговорення. Запитання для дебрифінгу:
  • Що ви відчували, коли почули факти про людей на зображеннях?
  • На чому ґрунтувалися ваші перші враження?
  • Чому перші враження часто є помилковими/хибними?
  • Чому перші враження можуть бути небезпечними?
  • За яких умов перші враження можуть змінюватися?
  • Як пов’язані слова ”людина”, “особистість”, “індивідуальність”, “унікальність”, “неповторність”, “успішність” із зображеннями, які ви розглядали?
  • Опишіть та поділіться прикладами, коли у вас складалося помилкове перше враження про когось.
  • Що ця вправа допомагає нам зрозуміти про себе і про інших?
  • Як потрібно ставитися до людей, які відрізняються від нас?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні/учениці усвідомлюють, що перші враження про людину не дають повної інформації про особистість; розуміють, у чому проявляється неповторність кожної людини, що є найвищими цінностями сучасного суспільства. Здобувачі освіти виявляють повагу до людей, які відрізняються від них.

Додаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

Освітня збірка: Усі різні – усі рівні. Ідеї, ресурси, методи і вправи для неформальної міжкультурної освіти молодих людей та дорослих, - 3тє видання, 2016, с.84-85.

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Стільці в кабінеті мають бути розміщені острівцями для груп; матеріали: аркуші, ручки або фломастери.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда